1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. ویراژ سوداگران و سودجویان در بازار خودرو کشور

ویراژ سوداگران و سودجویان در بازار خودرو کشور

12 اردیبهشت 1399
 • 4

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵، کاهش تولید خودروسازان و قیمت سازی در فضای مجازی را از جمله دلایل گرانی خودرو در هفته های اخیر برشمرد.

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت خودرو در هفته‌های اخیر، گفت: از آنجایی که براساس تصمیمات قبلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید پراید و پژو 405 باید در اردیبهشت ماه متوقف شود، سوداگران در تلاش‌اند، با در دست گرفتن بازار، زمینه افزایش قیمت خودروها به ویژه پراید را فراهم کنند.


نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از دلایل گرانی قیمت خودرو را کاهش تولید خودروسازان در اواخر سال 98 دانست و افزود: هر ساله این شرکت‌ها تا آخرین لحظه و با تمام توان درصدد تولید بیشتر هستند اما در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا این امکان از آنها گرفته شد.


وی با بیان اینکه خودروسازان باید هرچه سریعتر جایگزین پراید را معرفی کنند تا التهاب بازار از بین رفته و شرایط تا حدودی ساماندهی شود، اظهار کرد: اگر تولید این شرکت ها افزایش یابد می توان تا حدودی فاصله قیمتی میان قیمت خودرو در بازار و کارخانه را کاهش داد.


این نماینده مردم در مجلس دهم استفاده از فضای مجازی برای قیمت سازی را یکی از شگردهای سوداگران برای گرانی خودرو توصیف کرد و ادامه داد: در صورتی که تیراژ تولید شرکت‌های خودروساز افزایش یابد می توان از رشد قیمت خودرو جلوگیری کرد در غیر این صورت سوداگران در بازار جولان خواهند داد.نظرات

 • علی علی (13 اردیبهشت 1399 ساعت 19:53)

  اتفاقا سوداگران هیچ نقشی در افزایش قیمت ندارند فقط و فقط و فقط دولت مقصر است اگه راست میگن جلو واردات را آزاد کنن ببینم کی به این آشغالها پول میدن

 • مژگان مژگان (13 اردیبهشت 1399 ساعت 09:02)

  تو کشور ما کجا سودجویان و سوداگران ویراژ نمیدند و ا هیچ کس نیست بتونه جلدارشون باشه

 • احمد وهابی گرگری احمد وهابی گرگری (12 اردیبهشت 1399 ساعت 13:04)

  چون سوداگران بیشتر از شما می فهمند نبض بازار را کنترل می کنند! آقایان محترم کمی به فکر ما باشید، پوسیدیم در زیر این قیمت های کذایی!

 • مردم مردم (12 اردیبهشت 1399 ساعت 08:40)

  زمانی که توان تولید بیشتر نیست.
  باید اجازه داد خودرو وارد شود. تا خلاء کمبودها پر شود.
  اما متاسفانه در کشور تصمیم .گیرنده ،نمایندگان مردم در مجلس نیستند. و تصمیم توسط شورای نگهبان و مصلحت گرفته میشود.
  و اکثراً تصمیمات ، جهتهای خاص دارد.
  و فکری به حال ملت و تورمهای افسار گسیخته نمیشود.
  که منشاء ان مافیای وابسته به مسئولان میباشد.
  که طی سالهای گذشته در بین انها نفوذ کرده و در تصمیم گیریها تعیین کننده است.