1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. رحمانی وزیر صنعت: گرانی خودرو دور از انتظار نیست

رحمانی وزیر صنعت: گرانی خودرو دور از انتظار نیست

17 اردیبهشت 1399
 • 10

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از آنجایی که در حال حاضر ارز مورد نیاز برای واردات برخی کالاها از دولتی به نیمایی تبدیل شده است، گرانی خودرو دور از انتظار نیست.

رضا رحمانی پس از نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر افزایش چند درصدی قیمت کارخانه ای خودرو در ستاد تنظیم بازار گفت: در ماه های اخیر بسیاری از محصولات صنعتی و غیرصنعتی مشمول افزایش قیمت شدند. ستاد تنظیم بازار درباره موضوع مذکور تصمیم گیری نکرده اما هر تصمیمی براساس ضوابط و فرمول‌های مشخص خواهد بود.

وی تصریح کرد: از آنجایی که در ستاد تنظیم بازار نماینده 14 دستگاه و NGO های حمایت از مصرف کننده حضور دارند، تعیین قیمت خودرو در این ستاد مورد بررسی قرار می گیرد.

رحمانی در پاسخ به این پرسش که افزایش قیمت خودرو به چه نتیجه ای رسیده است، اظهار کرد: تاکنون خبری در این باره اعلام نشده هر زمان نتیجه به دست آید اعلام می شود.

وی درباره پیش بینی درباره گرانی کارخانه ای خودرو، گفت: در سال 97 خودروسازان افزایش قیمتی نداشتند اما بازار تلاطمات بسیاری داشت، براساس برنامه ریزی ها مقرر است در سال جاری تیراژ تولید بیشتر شود، اگر تولید افزایش یابد بسیاری از مشکلات رفع می شود.


وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: سازمان حمایت از مصرف کننده از ماه ها قبل مدارک را دریافت کرده و آن را مورد بررسی قرار می دهد، به طور قطع وزارت صنعت، معدن با نظارت دقیق تلاش می کند تصمیمات منصفانه باشد.

عضو کابینه دوازدهم تصریح کرد: باید واقعیت را پذیرفت، در دوره ای کالاها با ارز 4200 تومانی وارد می شد اما از آنجایی که در حال حاضر ارز موردنیاز برای واردات برخی کالاها از دولتی به نیمایی تبدیل شده است، گرانی دور از انتظار نیست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: عرضه و تقاضا، قیمت خودرو در بازار را تعیین می کند و تلاش است با افزایش تولید مشکلات موجود رفع شود.

وی در تشریح نشست امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، گفت: بررسی آثار اقتصادی کرونا و برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جهش تولید دستورکار این جلسه بود.

وی با بیان اینکه ایران ظرفیت خوبی برای تولید در بخش های معدن و مسکن دارد، اضافه کرد: تامین مالی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اصلی ترین مشکل پیش روی تولید است.

رحمانی با بیان اینکه خودرو، لوازم خانگی و پوشاک از جمله بازارهای مورد استقبال مردم هستند، اضافه کرد: باید علاوه بر تامین بازار داخل به دنبال به دست گرفتن بازارهای جهانی نیز باشیم.نظرات

 • NYasi NYasi (19 اردیبهشت 1399 ساعت 08:52)

  شما باعث خجالت این امت هستین.پراید ۹۰ تومن!!!!!

 • Yasin Yasin (19 اردیبهشت 1399 ساعت 08:49)

  باباااا بی انصافا حداقل تا ۵ تومن میبردین بالا نه یه شبه ۴۰ تومن. پراید بشه ۹۰ تومن!!!!.شماها باعث خجالت این مردم هستین

 • داشی گله داشی گله (18 اردیبهشت 1399 ساعت 18:31)

  شما غلط کردی اینگونه با سرنوشت شهروند ایرانی بازی میکنی ، شما بیجا کردی با سیاست گذاری غلط در حوزه خودرو ، پدر این مردم را درآوردی ، اگه واقعا نمیتونی ، خوش گلدین داداش

 • Hamid Hamid (18 اردیبهشت 1399 ساعت 09:29)

  وزیر بی کفایت اجازه بدین خودرو وارد بشه بعد ببینین کسی این اشغال های که تولید می کنیین رو میخره به نظرم ایران خ‌ودرو و سایپا درشونو گل بگیرن هم مردم کمتر میمیرن هم لذت خودروهای با کیفیتی اون ور ابی رو میبینیم

 • رضا رضا (18 اردیبهشت 1399 ساعت 09:10)

  یک سال دیگر با پایان دولت مردم در مورد عملکرد شما آقای وزیر قضاوت خواهند کرد امیدوارم جمله کلیشه ای که دست من نبود را به کار نبرید دست شماست و شمایید که تعیین نرخ می کنید

 • حسن حسن (18 اردیبهشت 1399 ساعت 00:55)

  فقط بی کفایتی مسئولی مثل شما میتونه دلیل بر گرونی چندباره هر چیزی باشه

 • احمد احمد (17 اردیبهشت 1399 ساعت 17:10)

  عوامل گرانی خودرودولت ومجلس وقوه قضائیه هستنددولت برنامه ریزی درستی برای تولیدخودروندارداز تولید تا برسه بدست مصرف کننده مافیای خودرو(دلال ها)کار خودشون انجام میدن پس دولت بایددست دلاها از بازار خودرو بکلی قطع کنه که انجام نمیده، دوم مجلس وظیفه اصلیش که نظارته اصلا انجام نمیدی بخصوص در بخش خودرو ومسکن کاملا مقصره قوه قضائیه که باید ورودکنه اون مافیا وباند اصلی رو دستگیر وبه اشد مجازات برساندتا کی این سه نهادمحترم مخان تماشاکنند جلسه بگذارند ؟؟؟ عمل مهه با حرف زدن مشگل حل نمیشه.

 • آزاد آزاد (17 اردیبهشت 1399 ساعت 15:48)

  به نام خدا
  از زمانیکه تصدی وزارت صنعت را به آقای رحمانی تفویض کرده اند هر روز خودرو با سرعتی بیشتر از کیلومتر پیمایش حتی در جادهای هم کف را پیموده است نمی دانم چرا این آقا اینقدر از افزایش قیمت خودرو لذت می برد که هر بار با گفته های نسنجیده اش بازار خودرو را متلاطم تر می کند امیدوارم نهادهای نظارتی جلوی این رشد نجومی خودرو را سد نمایند.

 • مهدی مهدی (17 اردیبهشت 1399 ساعت 13:58)

  بله جناب وزیر صنعت. چی بهتر از این که یه گاری 2 میلیونی پراید رو میکنید 90 میلیون بعدش تفسیم میکنید بین خودتون . یه پراید بود که به حول قوه الهی شد هم قیمت تویوتا شاسی بلند. تازه قرار بود 2 سال پیش از رده خارج هم یشه. واقعا گریه داره اوضاع ما. نه خونه نه ماشین تا دو سال دیگه هم کلا خورد و خوراک هم نمیشه خرید و به بالاترین سطح فقر در جهان خواهند رسید مردم ما. علی برکت اله. امیدوارم خدا خودش به داد ما برسه

 • reza reza (17 اردیبهشت 1399 ساعت 11:12)

  گرانی خودرو به خاطر گرانی شدن دلار از 4200 مال یکی دو سال پیش بود جناب وزیر از دنیا عقبین یه بار به خاطر همین ماشینو گرون کردی بازم چرا داری گرون نمیکنی
  وقتی میگین همه چیز ماشینو داخلی سازی کردین ارز میخوای چیکار یا خودتو مسخره میکنی دلیل منطقی بیار واسه گرونی