1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. آیا پراید 90 میلیونی دلیل برکناری وزیر صمت می باشد ؟

آیا پراید 90 میلیونی دلیل برکناری وزیر صمت می باشد ؟

23 اردیبهشت 1399
  • 0

رئیس جمهوری، رحمانی وزیر صمت (صنعت، معدن و تجارت) را از این سمت برکنار و حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

رضا رحمانی به دلیل مسائل مختلف از جمله افزایش جهشی قیمت پراید و توزیع کالا مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود.

در روزهای اخیر با رسیدن قیمت پراید به 90 میلیون تومان، انتقادات از وزیر صمت به اوج رسید. او دیروز با صدور دستوری 24 ساعت مهلت برای ساماندهی بازار تعیین کرد اما با پایان این مهلت، خبر برکناری او منتشر شد.

خبر برکناری رحمانی از راس وزارت صمت با انتشار خبر حکم روحانی برای تعیین سرپرست وزارت صمت مشخص شد. در این حکم، اشاره ای به رحمانی نشده است.

این برای نخستین بار در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی است که او وزیری را برکنار می کند.

مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت بود.

رحمانی 53 ساله و متولد مرند آذربایجان شرقی از آبان 1397 به عنوان وزیر صمت (صنعت، معدن و تجارت) فعالیت خود را شروع کرد. او قبل از این، سه دوره هفتم، هشتم و نهم نماینده مجلس و به مدت 2 سال (95 تا 97) قائم مقام وزیر صمت بود.

متن حکم روحانی

متن حکم حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی

براساس اصل 135 قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می‌نمایم.

انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.

توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایراننظرات