1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ایران خودرو: احتکار نکردیم، برخی خودروها نقص قطعه دارند- فروش ۱۲ هزار خودرو طی روزهای آینده

ایران خودرو: احتکار نکردیم، برخی خودروها نقص قطعه دارند- فروش ۱۲ هزار خودرو طی روزهای آینده

1 خرداد 1399
 • 7

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر از عرضه ۱۲ هزاردستگاه از محصولات این خودرو ساز درراستای تامین نیاز واقعی مردم به خودرو و متعادل سازی قیمت ها دربازار، طی روزهای آینده داد.

فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو درحاشیه طرح کمک مومنانه شرکت ایساکو گفت : با تدابیر جدید وزارت صمت و رفع موانع موجود و با افزایش عرضه خودرو به بازاردیگر شاهد فعالیت‌های دلال‌گونه نخواهیم بود.

وی درباره دپوی خودروهای بدون پلاک گفت: هیچ خودرویی حق خارج شدن از نمایندگی و یا خودروساز بدون پلاک را ندارد. خودروهایی که در نمایندگی تحویل مشتری می شود قطعا دارای پلاک است.

مقیمی ضمن رد شائبه هر گونه احتکار و با اشاره به انتشار عکس های هوایی از پارکینگ های خودرو سازان در فضای مجازی افزود: بعضی از خودروها دارای کسری تک قطعه هستند که با ترخیص کالا از گمرک این خودروها تکمیل و به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

مقیمی بااشاره به اینکه نهادینه شدن فرهنگ مشتری مداری از اولویت های ایران خودرو است ، خاطر نشان ساخت : تکمیل و تحویل حتی یک خودرو به مشتری برای این خودرو ساز از اهمیت بالایی قرار دارد .

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد : این قول را به شهروندان عزیز مان می دهیم که با سازو کارهای صورت گرفته ، روند تولید و عرضه خودرو به بازار با سرعت در حال انجام است که نتیجه ملموس آن در روزهای آتی نمایان خواهد شد.

وی به مقایسه تولید خودرو در ایام کرونا در ایران خودرو و شرکت های خارجی پرداخت و گفت: آمارهای تولید خودروسازان خارجی نشان از کاهش شدید تولید دارند در حالی که در ایران خودرو با همت کارکنان و با تلاش جهاد گونه شاهد افزایش تولید بیش از 25 درصدی تولید خودرو در اردیبهشت ماه نسبت به ماه مشابه سال گذشته بودیم .

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ، میزان تولید این خودرو ساز در اردیبهشت 98 را بالغ بر 34 هزار دستگاه عنوان کرد و اظهار داشت : این درحالی است که این میزان تولید در اردیبهشت ماه امسال به بیش از 45 هزار دستگاه رسیده است.

مقیمی همکاری و حمایت سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت در رفع مشکلات موجود را ستود و افزود: تامین منابع ارزی مورد نیاز و همکاری در خصوص ترخیص قطعات از گمرک در سایه تعامل و همکاری صورت گرفته است.

وی در پایان از اقدامات صورت گرفته توسط قوه قضائیه و نهادها و سازمان های مسئول جهت نظارت و کنترل بازار خودرو با هدف ثبات در این بازار قدر دانی کرد.

منبع تسنیم


نظرات

 • ali ali (2 خرداد 1399 ساعت 00:19)

  بر پدر ومادر دروغگو لعنت....قطعه ندارید چرا ثبت نام می کنید؟؟

 • ali ali (1 خرداد 1399 ساعت 13:50)

  یه درس دانشگاهی هست به اسم مدیریت پروژه که باعث میشه روند تولید یا ساخت یه پروژه در کوتاه ترین مدت انجام بشه. اینا در اصل دروغ میگن که کمبود قطعه دارن امکان نداره چون هزینه حمل و نقل یک ماشین ناقص تا انبار از قیمت خود اون قطعه بیشتره و میتونست با قیمت بیشتر اون قطعه رو بخره در اصل میخوان احتکار کنن که قیمت ماشین بره بالا گرونتر بفروشن چند میلیونی.

 • رضا رضا (1 خرداد 1399 ساعت 13:48)

  پیشنهاد میکنم مستند ایرانی اختاپوس مافیای خودرو رو نیگاه کنید تا بفهمید در اصل این قطعه ساز ها هستند که دارن خودرو ساز هارو اداره میکنن و قطعه نمیدن تا خودرو احتکار کنن برای افزایش قیمت خودرو

 • امیری امیری (1 خرداد 1399 ساعت 12:26)

  با سلام
  این پارکینگهای مملو از ماشین در شرکتهای خودرو سازی و احتکار برای ایجاد کمبود و افزایش قیمت موضوعی تهوع آور شده
  بهانه همیشهگی نبود قطع مسئولین تکراری و نخ
  نما چرا کسی پیدا نمیشود بررسی چرا چندتا یکی نمی کنند چرا کسی سوال نمی کند چرا درست پیشتر افزایش قیمت این دپو لجام می شود
  چرا کسی بررسی نمی کند چرا برای پنهان کردن از بازرسی چرا قطعات و ماشینها را از جلوی دید بازرسین خارج کرده و از ایران خودرو به پارکینگ و انبار قطعات ایران خودرو دیزل می برند

 • سجاد سجاد (1 خرداد 1399 ساعت 12:05)

  سسشعر محض کی باور میکنه قطغات ندارین !!!!!!!!

 • ابدانی ابدانی (1 خرداد 1399 ساعت 09:18)

  دروغ میگویند ماشین رو بدهند بیرون خودمون تک قطعه رو پیدا میکنیم .بهترین روش اینکه خودر ورا نگه دارند همین بهانه است و تمیز.

 • jaber jaber (1 خرداد 1399 ساعت 08:21)

  کمبودقطعه!!!این بازی دیگه قدیمی شده