1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. وزارت صمت: خودروسازان باید به تعهدات قبلی خود عمل کنند

وزارت صمت: خودروسازان باید به تعهدات قبلی خود عمل کنند

4 خرداد 1399
  • 1

سرپرست وزارت صمت به خودروسازان تکلیف کرد برای ایفای تعهدات قبلی فروش خود همزمان با پذیرش تعهدات جدید اقدام کنند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان تکلیف کرد تا برای ایفای تعهدات قبلی فروش خود همزمان با پذیرش تعهدات جدید اقدام لازم را انجام دهند.

حسین مدرس خیابانی، خودروسازان را مکلف کرد تا همزمان با آغاز فروش‌های جدید خودرو به مناسبت ایام عید سعید فطر، نسبت به ایفای تعهدات قبلی فروش خود اقدام کنند.

وی همچنین خودروسازان را مکلف کرده تا هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل خودرو‌های مانده در محوطه کارخانجات اقدام کرده و با عرضه گسترده خودرو به بازار، علاوه بر ایفای تعهدات قبلی، نسبت به فروش خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی در چارچوب ضوابط و دستورالعمل‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند.

بر اساس سیاست‌های ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت همزمان با برنامه فروش فوری 25 هزار دستگاه خودرو در ایام عید سعید فطر، خودروسازان به زودی برنامه‌های پیش‌فروش خود را نیز اعلام کرده و شرایط را برای آن دسته از مصرف‌کنندگانی که علاقمند به خرید خودرو در قالب طرح پیش‌فروش و مشارکت در تولید هستند، فراهم خواهند آورد.

گفتنی است؛ پیش فروش خودرو‌های دو خودروساز بر اساس ضوابط کمیته خودرو، از نیمه خردادماه آغاز خواهد شد.

منبع تسنیم


نظرات

  • Behnam Behnam (5 خرداد 1399 ساعت 13:00)

    ای کاش قبل از ثبت نام ۳ ماهه، خودروسازا تعهدات قبلی خود را تکمیل میکردن بعد از مردم ثبت نام میکردن.واقعیتش خیلی ها منتظر تحویل خودرو هستن که از سال ۹۷ ثبت نام کردن مثل من که تیبا ۲ پیش فروش ثبت نام کردم مهلت تحویلش آبان ۹۸ بود ولی الان که الانه تحویل نمیدن، گروه خودروسازی سایپا به بهانه نبود قطعه(به بهانه تحریم) خودرو هارو تحویل نمیده.اصلا جور درنمیاد از یه طرف میگن قطعه نداریم از یه طرف میان خودرو ثبت نام میکنن.