1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. نگاهی به اما و اگرهای قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو

نگاهی به اما و اگرهای قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو

6 خرداد 1399
 • 3

معاون سرپرست وزارت صنمت با اشاره به آغاز نام نویسی برای خرید خودرو‌های فروش فوق العاده خودروسازان گفت: خودروسازان پس از اعلام نتیجه قرعه کشی ها، مکلف هستند در مدت یک هفته پول برنده نشده‌ها را به حساب آن‌ها برگردانند.

عباس تابش با اشاره به اینکه الگو‌های مختلف فروش خودرو را برنامه ریزی کرده ایم، افزود: در مرحله نخست، فروش فوق العاده در دستور کار است که ثبت نام اولیه آن به مدت ۱۰ روز انجام می‌شود.

وی با اشاره به نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حوزه تولید گفت: از میزان تعهد تولیدی که دو خودرو ساز دارند, ۶۰ به ۴۰ می‌توانند به تعهدات و فروش اقدام کنند و از این ۴۰ درصد هم ۶۰ به ۴۰ برای فروش فوق العاده و الگو‌های دیگر فروش اقدام خواهند کرد.

آقای تابش افزود: نظارت بر چرخه این تخصیص‌ها و انجام به موقع تعهدات معوق و تعهدات جاری و سررسید نشده از جمله این نظارت هاست.

معاون سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در مدت ۱۰ روز مهلت نام نویسی در حوزه فروش فوق العاده خودرو برای تامین نیاز روز کشور، نظارت می‌کنیم تا ثبت نام‌ها به درستی انجام شود.

آقای تابش گفت: ۵۰ درصد مبلغ خودرو به عنوان پیش پرداخت، پرداخت می‌شود.

وی افزود:​ بنا بر هر علتی، ​هر یک از شروط نام نویسی در هر مرحله، نقض شود، ​ نام نویسی منقضی می‌شود و پول کسی که این شرایط را رعایت نکرده است عودت داده می‌شود و خودرو به او تعلق نمی‌گیرد حتی اگر نام او از قرعه کشی بیرون آمده باشد.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: پس از مهلت ۱۰ روزه ثبت نام اولیه، در ۴۸ ساعت باید اطلاعات ثبت نام کنندگان بررسی و قرعه کشی انجام شود و خودرو ساز مکلف است در مدت ۴۸ ساعت برنده‌ها را اعلام کند و در مدت یک هفته، پول برنده نشده‌ها را به حساب آن‌ها برگرداند.

آقای تابش گفت:​ مردم می‌توانند موارد تخلف را از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.نظرات

 • sadeg sadeg (7 خرداد 1399 ساعت 00:06)

  آقای معاونت وزارت صمت لطف کنند و مصادیق تخلف رو بفرمایند چون وقتی من ماشینم پراید ۲۰ سال قبله و حق ثبت نام ندارم ولی افراد متمول دارای خودروهای لوکس خارجی دارن به طور خانوادگی بعلت اینکه پلاک بنام خودشون نیست , ثبت نام گروهی میکنند آیا تخلف هست یا خیر?! و اگه من که ی کارگرم با ماشین از رده خارجم ثبت نام کنم تخلفه ?!! لطفا شفاف سازی کنند...

 • Babak Babak (6 خرداد 1399 ساعت 23:54)

  خانه از پای بست ویران است

 • سینادژشیراز سینادژشیراز (6 خرداد 1399 ساعت 22:39)

  خداوند رحم کند به مردم نجیب آن دو حوزه انتخابیه که ۴ سال دل خوش به چه نمایندگانی بودن،
  الهی العفو