1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ابلاغ دستورالعمل قیمتی 8 خودروی دیگر ایران خودرو - افزایش قیمت از ۴ تا ۴۸ درصد

ابلاغ دستورالعمل قیمتی 8 خودروی دیگر ایران خودرو - افزایش قیمت از ۴ تا ۴۸ درصد

12 خرداد 1399
 • 6

رئیس شورای رقابت از ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری 8 محصول دیگر ایران خودرو خبر داد که بر این اساس، خودروهای پژو پارس اتوماتیک تیوفایو، هایما S۵ و S۷، سورن بنزینی، پژو ۲۰۷ دنده ای و اتوماتیک، دنا و دنا پلاس از ۴ تا ۴۸ درصد و متوسط ۲۳ درصد گران می شود.

رضا شیوا در خصوص تعیین دستورالعمل قیمت خودروهای غیر مشمول قیمت گذاری که اخیرا در دستور کار شورای رقابت قرار گرفته است اظهار داشت: بعد از تعیین دستورالعمل خودروهای مشمول قیمت گذاری، شورا به موضوع قیمت خودروهای غیر مشمول ورود و در نهایت دستورالعمل آنها را نیز تعیین کرد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی جزئیاتی از این خودروها برای بررسی تورم بخشی آنها در اختیار نداشت افزود: بر همین اساس شورای رقابت مجبور شد خود به محاسبه نرخ تورم ارزی این خودروها بپردازد.

رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه در محاسبات انجام شده ملاک ما قیمت 97 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بود تصریح کرد: در نهایت توانستیم دستورالعمل قیمت گذاری جدید خودروهای پژو پارس اتوماتیک تیوفایو، هایما S5 و S7 ، سورن بنزینی، پژو 207 دنده ای و اتوماتیک، دنا و دنا پلاس را تعیین کنیم.

به گفته شیوا بر اساس دستورالعمل جدید متوسط افزایش قیمت این خودروها 23 درصد بوده است به نحوی که برخی از این خودروها 4 و برخی تا 48 درصد متناسب با تورم ارزی امکان افزایش قیمت را پیدا کرده اند.

وی در ادامه صحبت های خود با اعلام اینکه اجرای این دستورالعمل از طریق ستاد تنظیم بازار به خودروسازان ابلاغ خواهد شد گفت: خودروساز خود مجاز است که این افزایش قیمت ها را در محصولات خود به صورت متوسط اعمال کند.

وی در خصوص سایر خودروها از جمله محصولات شرکت سایپا گفت: خودروهای غیرمشمول قیمت گذاری شرکت سایپا کوئیک و شاهین هستند که به محض بررسی تورم ارزی آنها دستورالعمل قیمت گذاری این تعداد از خودروها نیز اعلام خواهد شد. علاوه بر این شورای رقابت به مرور به حوزه سایر خودروهای غیر مشمول نیز ورود پیدا کرده و دستورالعمل آنها را نیز تعیین خواهد کرد.

منبع تسنیم


نظرات

 • ناصر ناصر (13 خرداد 1399 ساعت 17:48)

  آقایونی که تصمیم گیری روی قیمتها می کنید تاکی بایدتاوان دلال بازیهای شماراملت ایران بدهندخدالعنت کندباعث این شرایطی که برای مردم درست کردند

 • کامبیز کامبیز (13 خرداد 1399 ساعت 09:23)

  واقعا این اظهارنظرکردنها سودی هم به حالمون داره ؟مشکل ما اینه که فکرمیکنیم آدم هستیم وحق وحقوق داریم کلا توی توهم زندگی میکنیم.

 • محمد محمد (13 خرداد 1399 ساعت 07:45)

  آقایون گفتن تا سقف 10 درصد گرون میشه محصولات ایرانخودرو و سایپا تا سقف 23 درصد! متوسط درصد رو کی کشف کرد؟ حالا 4 تا 48 رو از کجا آوردن؟ همین فاصله نشون میده کیلویی قیمت گذاری کردن
  الان ایرانخودروییها هم بهانه میارن، چند درصد هم اونا میکشن روش از قیمت قبلشم میره بالاتر
  شما که مونتاژ کار چین هستین تولید نمیکنین نباید انقدر اختلاف افزایش قیمت باشه

 • بهزاد دورودی بهزاد دورودی (12 خرداد 1399 ساعت 17:25)

  مردم رو سرکار گداشتن
  همه جی تقصیر همین خودروسازهای خودرو نسازه...اینا خودرو نمیسازن خودرو گرون کن هستن
  شب اول قبر رو یادشون رفته

 • مهدی مهدی (12 خرداد 1399 ساعت 12:51)

  سه ماه از سال داره میگذره هی داستان جدید میگید
  در عمل باید خودروسازها فاکتور کنن تحویل مشتری بدن با فرمول شما ولی .....

 • حسن حسن (12 خرداد 1399 ساعت 07:47)

  تا خود خودروسازها قیمت ها رو اعلام نکنن و شروع به تحویل دادن نکنن به هیچ درصد و قیمتی نمیشه اطمینان داشت
  خودتون رو سرکار گذاشتین