1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. تعزیرات: نگهداری خودرو به قصد گران فروشی احتکار نیست!

تعزیرات: نگهداری خودرو به قصد گران فروشی احتکار نیست!

17 خرداد 1399
 • 7

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: نگهداری و دپوی خودروها تخلف دیگری تحت عنوان امتناع از عرضه به قصد گران فروشی است و واژه احتکار از نظر حقوقی و قانونی برای دپوی خودرو صحیح نیست.
محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران در مصاحبه با رادیو درباره خودروهای کشف شده گفت: پیرو پیگیری‌هایی که سازمان تعزیرات به همراه نیروهای انتظامی و اطلاعاتی انجام داد، مکان‌هایی را شناسایی کردیم که خودرو در آنجا دپو شده بود و نمی‌توان از واژه احتکار استفاده کرد زیرا در تعریف قانونی احتکار، گفته شده است کالایی مورد نیاز مردم باشد و فرد یا افرادی آن را نگهداری کنند و ضرورت عرضه آن را دولت اعلام کند، اما فردی آن‌ها را نگهداری کند، عمل احتکار صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در مصداق خودرو، احتکار نمی‌تواند اتفاق افتاده باشد، عنوان کرد: نگهداری و دپوی خودروها تخلف دیگری تحت عنوان امتناع از عرضه به قصد گران فروشی است و واژه احتکار از نظر حقوقی و قانونی برای دپوی خودرو صحیح نیست.

1591429415820

1591429465474

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره میزان خودروهای دپو شده اظهار کرد: رقم دقیق خودروهای دپو شده مشخص نشده است و عددهایی که اعلام می‌شود حدس و گمان است و حتی برخی از آن‌ها دارای مالک هستند و در چند روز گذشته این مالکین با سند به نیروی انتظامی جهت دریافت خودروی خود مراجعه کردند.

وی به دیگر تخلفات صورت گرفته نیز اشاره و بیان کرد: در یکی از کشفیات، تعداد زیادی تاکسی در یکی از پارکینگ‌ها نگهداری می‌شد و این بر اساس مقررات، قابل توجیه نیست زیرا تاکسی باید به تاکسی‌داری که از سازمان تاکسی رانی دارای مجوز است، اعطا شود و به هیچ عنوان، امکان اعطای تعداد زیادی تاکسی به یک نفر یا مرجع وجود ندارد.

محمد علی اسفنانی با بیان اینکه در تهران بیش از دَه مورد پارکینگ شناسایی کرده‌ایم، گفت: برخی از این پارکینگ‌ها مالک شخصی دارند و برخی دیگر مربوط به بعضی از سازمان‌ها هستند و هر گونه تخلفی که در رابطه با آن‌ها احراز شود، با مقررات قانونی علیه متخلفین برخورد خواهد شد.

 

منبع تسنیم


نظرات

 • کیومرث کیومرث (19 خرداد 1399 ساعت 22:57)

  چه خواجه علی چه علی خواجه، داداش نگران نباش حتی اگر به دوستان شما محتکر هم اطلاق شود بعید است کسی مزاحم آنها بشود. آسوده باش در حریم امنی

 • سید سید (17 خرداد 1399 ساعت 18:39)

  قیمت اقلام غذایی وضروری مورد نیاز مردم سر به فلک کشیده و هرروز گران و گرانتر میشود اونوقت فقط فکر ذکر شما شده خودرو. خرید خودر و مال افراد متوسط به بالا است اولویت با مایحتاج روزانه مردم است که کسی بفکر اون نیست چون همه مشغول و محصور گرانی خودرو هستند

 • Hgh Hgh (17 خرداد 1399 ساعت 18:03)

  قشنگ مشخص است این آقا که اینجوری داره با کلمات بازی می‌کنه از مافیای خودرو یه وعده خوب گرفته و واقعا باعث تأسف که این آدمهای احمق فکر میکنند همه مثل خودشان احمق هستند

 • شمیم شمیم (17 خرداد 1399 ساعت 17:27)

  وای به روزی که بگندد نمک

 • ترسو ترسو (17 خرداد 1399 ساعت 16:25)

  دست در دست هم نهیم به مهر میهن ایرانیان را کنیم هپو !!!

 • هادی هادی (17 خرداد 1399 ساعت 15:46)

  به جای واژه مشکل ساز احتکار ، زین پس همه با هم بگین : دپو !!!!

 • محمد محمد (17 خرداد 1399 ساعت 12:47)

  شک نکنید خودش هم خودرو احتکار ببخشید دپو ببخشید جمع ببخشید سرمایه گذاری کرده