1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی نسل جدید هاوال اچ6؛ شاسی بلند باکیفیتی که قرار بود در ایران هم تولید شود + عکس

معرفی نسل جدید هاوال اچ6؛ شاسی بلند باکیفیتی که قرار بود در ایران هم تولید شود + عکس

22 خرداد 1399
  • 1

 

 گریت وال یکی از نام های شناخته شده صنعت خودروی چین در ایران است. 

محصولات خانواده شاسی بلند هاوال از مهمترین تولیدات این گروه خودروسازی است که همواره جز پرفروش ترین تولیدات بخش داخلی صنعت خودروسازی چین نیز بوده است. هاوال در مقایسه با سایر چینی ها در جلب اعتماد مخاطبان خودروی چینی عملکرد موفقی داشته است. سابقه تاسیس گریت وال موتورز به 1984 میلادی باز می گردد.

2.jpg

اخیرا تصاویر به اصطلاح "جاسوسی" از خودرو هاوال اچ6 جدید در اختیار رسانه ها قرار گرفته است که از آن به عنوان نسل جدید اچ6 نام می برند. آنطور که ار تصاویر مشخص است در بخش پیشرانه با حضور مدل های پلاگین هیبرید، هیبرید و برقی دونیرو تبدیل به یک انتخاب فناورانه شده است.

پیشرانه اصلی در اچ6 جدید، مدل نسل سوم 1.5 لیتری های این کمپانی است که در مقایسه با 1.5 لیتری های کنونی عملکرد بهینه تر و قدرت بیشتری دارد.

4.jpg

به احتمال زیاد؛ پیشرانه این خودرو با یک جعبه دنده 7 سرعته دی سی تی هماهنگ خواهد شد. بیشینه بازده حرارتی پپشرانه جدید گریت وال به 38 درصد می رسد که با استانداردهای زیست محیطی داخلی چین و اروپا هماهنگ است.

گرافیک جذاب چراغ های اصلی جلو و عقب با استفاده از ال ایی دیی و هالوژن بهبود یافته است. شیشه عقب در مقایسه با نسل کنونی اچ6 بزرگ تر شده است و از منظر ابعاد بدنه نیز بروزرسانی موفق قابل مشاهده است.

3.jpg
هاوال اچ6 جدید براساس پلتفرم جدید  B30 گریت وال موتورز شکل گرفته که طول خودرو در آن حدود 4600 میلیمتر است.
فضای داخلی از زبان طراحی جدیدی برخوردار است. آمپر دیجیتال که جایگزین نشانگر سنتی شده و یک نمایشگر اصلی در ابعاد بزرگ از ویژگی های جدید این خودرو است. شکل و مکانیسم سردنده نیز کاملا بروزرسانی شده است. ترمز دستی الکترونیکی و استراحتگاه دست از دیگر موارد قابل اشاره براساس تصاویر است.

10.jpg
گفتنی است هاوال اچ6 از سال 2011 تا کنون روی خط تولید گریت وال موتورز قرار دارد. نسل اول آن از 2011 تا کنون و نسل دوم نیز از 2017 تا کنون تولید می شود. همانطور که می بینید حتی نسل اول این خودرو نیز همچنان تولید می شود و در بازارهای خارجی نیز با توجه به کیفیت و قیمت مناسب طرفدار دارد.

نسل دوم از 2017 تا کنون

5.jpg

 

 

 

 نظرات

  • محمود محمود (22 خرداد 1399 ساعت 14:58)

    ولی اون مدل H6 که گروه بهمن در نمایشگاه خودرو آورده بود چند سال قبل ، با این مدل فرق داشت . مثلا چراغهای عقب و کنسول وسطش خیلی شیک تر بود . اگر میتونستن همون مدل رو در ایران تولید کنن احتمالا بازار رو توی اون حدود قیمت قبضه میکرد