1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. مشخص شدن خودرو جدید جایگزین 405 جی ال ایکس

مشخص شدن خودرو جدید جایگزین 405 جی ال ایکس

26 خرداد 1399
 • 4

 

مدیرعامل ایران خودرو خراسان توقف تولید خودروی 405 با موتور XU7 را گامی در جهت توسعه محصولات این شرکت به سطح استاندارد یورو5 عنوان و تصریح کرد: زیرساخت‌های فنی و مهندسی در ایران خودرو خراسان زمینه را برای تولید خودروهای جدید فراهم کرده است.

بیژن زاهدی فرد گفت: سایت ایران خودرو خراسان با توجه به تجربه تولید محصولات مختلف، دارای زیرساخت های فنی و مهندسی مناسبی برای تولید خودروهای جدید سدان و SUV است.

وی با بیان این که ایران‌خودرو خراسان در سال های اخیر شرایط مناسبی برای افزایش تیراژ تولید پژو 405 ایجاد کرده تصریح کرد: این سایت تولیدی موفق شد با ارتقای کیفیت این خودرو کارنامه مطلوبی را  ارایه کند اما ضرورت اجرای استاندارد یورو 5 سبب جایگزینی خط تولید این محصول با خودروی پژو پارس شد.

مدیرعامل ایران خودرو خراسان خاطرنشان کرد: در سال جاری تولید هفتاد هزار پژو 405 اس.ال.ایکس با موتور تی.یو.5 در دستور کار قرار دارد که افزون بر آن 40 هزار خودروی پارس نیز تولید خواهد شد. تولید 20هزار دستگاه هایما از مدل های اس 5 و اس 7 نیز پیش بینی شده است.

وی از افزایش تعداد تولید روزانه پژو پارس از 50 به 200 دستگاه در سال جاری خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده به دنبال جایگزینی محصول جدید سدان با خودروی 405 جی.ال.ایکس هستیم.  

زاهدی فرد افزود: ایجاد زیر ساخت های لازم برای تولید خودروهای جدید شاسی بلند از سوی معاونت مهندسی گروه صنعتی ایران خودرو در ایران خودرو خراسان در دستور کار قرار دارد.

وی ارتقای ستاره های کیفیت محصولات این سایت تولیدی را از دیگر برنامه های توسعه ای برشمرد و گفت: ارتقای هایما اس5 به چهار ستاره و اس7 به پنج ستاره در سال جاری برنامه ریزی شده است.  

زاهدی فرد تولید و تامین 25 درصد از نیاز بازار به خودروی شاسی بلند در سایت ایران خودرو خراسان را از اهداف پیش روی این شرکت دانست و تصریح کرد: این شرکت قادر به تولید روزانه  120دستگاه هایما است که در ماه های پایانی امسال به رقم  240 دستگاه  افزایش خواهد یافت. این عدد در سال 93 تنها 8 دستگاه بود. درحال حاضر سالن رنگ مخصوص خودروهای شاسی بلند نیز در این شرکت راه اندازی شده است.

 

 

 

 نظرات

 • وحید وحید (31 خرداد 1399 ساعت 10:29)

  چرت و پرت مینویسیدچرا مخاطب بانوشتن اراجیف زیاد نمیشه خود تهیه کننده بیاد بگه ماشین جایگزین چیه که اسمشو نمیدونیم

 • حسنعلی ابراهیمی سعید حسنعلی ابراهیمی سعید (30 خرداد 1399 ساعت 14:21)

  خودتان را سرکار گذاشتید یا ملت خام طالب ماشین اشغال ایران را
  فقط اسم عوض کردید که حتی آبشن نوع بوقش را هم طلب کنید و زندگی ساده در اونور آب داشته باشید
  چرا ملت دست یک عده دروغگو و دزد گرفتار شده
  کسی نمی داند

 • رضا رضا (30 خرداد 1399 ساعت 14:15)

  ای بابا چراغ پارس رو بزارید رو 405میشه محصول جدید

 • بهرام بهرام (28 خرداد 1399 ساعت 22:51)

  بزک نمیر بهار میاد با این روشها قیمت خودرو در بازار ارزان نمبشود.اگه شدنی بود تا الان شده بود با کدام تجهیزات تحریم خط تولیدو از کار انداخته عزیز من