1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تصادفات و حوادث
  4. آشنایی با پرتصادف‌ترین بزرگراه‌های پایتخت

آشنایی با پرتصادف‌ترین بزرگراه‌های پایتخت

30 خرداد 1399
  • 0

 

بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق افتاده که بزرگراه آزادگان، امام رضا (ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته است.

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس سابق پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: با توجه به ظرفیت تاثیرگذار صنعت فناوری اطلاعات، جانمایی ۱۲۵۵ نقطه پرحادثه در تهران در مسیر یاب "بلد"، گامی بزرگ در رفع نقاط گلوگاهی و حادثه خیز و حل مشکلات ترافیکی شهر است.

وی افزود: نقشه و مسیریاب "بلد" در همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، نقاط پرتصادف بزرگراه‌ها و معابر شهر تهران را در یک لایه مجزا روی نقشه نمایش داده است.

سردار مهماندار بیان کرد: لایه پرتصادف با هدف افزایش ایمنی شهروندان و کاهش آمار تصادفات به نقشه بلد اضافه شده است و هنگام نزدیک شدن به نقاط پرتصادف به کاربران و رانندگان اطلاع رسانی می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی گفت: ۱۲۵۵ نقطه پرتصادف ارائه شده، مجموعه‌ای از نقاط در شهر تهران است که تصادف منجر به فوت در سال‌های ۹۷ و ۹۸ در آن‌ها اتفاق افتاده و شاخص تصادفات خسارتی و جرحی نیز در این محدوده‌ها قابل توجه است.

سردار مهماندار خاطرنشان کرد: براساس آمار مرکز فرماندهی کنترل هوشمند پلیس راهور، بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق افتاده که بزرگراه آزادگان، امام رضا (ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته است.

این مقام ارشد انتظامی اشاره کرد: این نکته قابل توجه است که ۴۵ درصد از افراد فوتی به دلیل عدم توجه به جلو دچار سانحه شده اند؛ همچنین ۲۷ و ۲۲ درصد تصادفات منجر به فوت به ترتیب بین ساعات ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ نیمه شب رخ داده اند بنابراین استفاده از نقشه آنلاین و مسیریاب در طول راه یکی از نکاتی است که می‌تواند در رانندگی مطمئن و بی خطر نقش به سزایی داشته باشد.

وی یادآور شد: محدوده نقاط پرتصادف در نقشه و مسیر یاب "بلد" با امکان بزرگ نمایی این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا این نقاط را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند.

رئیس سابق پلیس راهور تهران بزرگ عنوان کرد: به منظور مشاهده محور‌ها و نقاط پرتصادف لازم است که محدوده نقاط پرتصادف را از قسمت لایه‌ها توسط کاربر فعال شود.

 

 

 

 نظرات