1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. تسریع در عرضه محصول جدید ایران خودرو

تسریع در عرضه محصول جدید ایران خودرو

31 خرداد 1399
 • 3

 

مرحله ارزیابی تولید (EP) محصول جدید گروه صنعتی ایران خودرو برای نخستین بار در صنعت خودروسازی کشور، در خط مونتاژ این خودروساز اجرا شد. 

سومین بدنه آماده سازی شده برای ارزیابی پیش از تولید در خط مونتاژ قرار گرفت تا به این ترتیب فرآیند صنعتی سازی محصول پروژه K132 ضمن صرفه جویی در زمان، اجرایی شود.

 بدنه این خودرو در سالن بدنه سازی مدرن و جدیدی که پیش از این خط تولید بدنه ۲۰۰۸ بود، به تولید خواهد رسید. این خط دارای سیستم اتوماسیون بالا و بسیار مدرن است. 

تغییرات و اصلاحات مورد نیاز در خط تولید بدنه در حال اعمال  است. همچنین یکی از سالن های رنگ مجهز ایران خودرو به منظور رنگ بدنه محصول جدید، بهسازی شده و طبق استانداردهای منطبق با خودروسازان بزرگ جهان آماده بهره برداری است. 

درحال حاضر سالن مونتاژ این خودرو درحال آماده سازی و اعمال تغییرات لازم و مطابق سازی با پروژه جدید است. بدنه آماده شده فلزی به همراه قسمت‌هایی از  مواد کامپوزیتی از خط مونتاژ عبور کرده و با استفاده از ابزارهای مخصوص، قطعات بر روی آن نصب شده است. در این مرحله، مهندسان و طراحان خودرو با حضور در خط مونتاژ ایرادات احتمالی از قطعات را شناسایی و با ارسال بازخورد به ساپکو و سازندگان، سبب تسریع در اجرای فاز اصلاحی شده اند. 

هدف از این اقدام آسیب شناسی به موقع، انجام واکنش اصلاحی سریع و در نهایت عرضه خودرویی با کیفیت به مشتریان است. 

تمامی این اقدامات با نیرو و توان مهندسان ایران خودرو و بدون صرف هزینه مازاد و بدون حضور شرکت های خارجی صورت پذیرفته است. 

طبق برنامه زمانی تعیین شده، محصول جدید ایران خودرو در بهمن ماه به تولید خواهد رسید. ظرفیت خط مونتاژ این محصول از ۴دستگاه در ساعت در پایان سال، به ۳۰دستگاه در ساعت در سال آینده خواهد رسید.

 

 

 

 نظرات

 • ناشناس ناشناس (31 خرداد 1399 ساعت 13:59)

  ماشینی که توی جاده بین شهری تصادف میکنه و از دم کشته میده و ماشین قوطی کبریت میشه فرقی نداره که بنده برا برسی کیفیت و تست کی ازمایش بشه چون در عمل چیزه دیگه ...

 • علی علی (31 خرداد 1399 ساعت 13:09)

  آغا چه عجله ای هست...یه پالون عوض کردن که کاری نداره..کیربکس 405 فقید که نیرو محرکه زحمت ... شو میکشه و سیستم فرمان وتعلیق 405 و...واقعا مجبورین کاش همون 405 رو تولید میکردین با کیفیت فرانسه....

 • علی علی (31 خرداد 1399 ساعت 09:21)

  ثبت نام ش کی و به چه صورت هست؟
  نکنه باز با به شیوه کارتکس بدهند به سلطان خودروهای شماره 2 و 3