1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان خارجی
 4. معرفی اولین ابر خودروی برقی بریتانیا؛ خودرویی حیرت انگیز است + عکس

معرفی اولین ابر خودروی برقی بریتانیا؛ خودرویی حیرت انگیز است + عکس

31 خرداد 1399
 • 2

این خودروی حیرت انگیز که لوتوس اِوآیا نام دارد، اولین ابرخودروی برقی محصول بریتانیا است که در حال حاضر نمونه های پیش تولید آن، مراحل نهایی آزمایشات معمول را طی می کنند.

 پروژه تولید لوتوس اِوآیا از تابستان امسال شروع می شود و تنها 130 نسخه ازآن به تولید خواهد رسید.

اِوآیا از لحاظ ظاهری هیچ شباهتی با دیگر اعضای خانواده خود نداشته و به نظر می رسد که حاصل ایده های نو و طرح های خلاقانه کمپانی لوتوس باشد. در حقیقت این برند بریتانیایی قصد دارد لوتوس اِوآیا را به نماد تکنولوژی بدل کند تا پیشرفت عظیم نسل خودروهای لوتوس را به جهان نشان دهد.

گفته می شود این ابرخودروی برقی با الهام از جت های جنگنده طراحی شده است.

در این طراحی جدید، آینه ها حذف شده اند و دوربین ها جای آن ها را گرفته اند.دو دوربین در قسمت های جانبی و یک دوربین در انتهای سقف.

لوتوس اِوآیا چهار موتور الکتریکی دارد که نیرویی معادل 1,973 اسب بخار تولید می کنند. گفته می شود این ابر خودروی برقی قادر است مسافتی حدود 62 مایل را زیر 3 ثانیه و مسافتی حدود 124 مایل را زیر 6 ثانیه بپیماید.

جالب ترین بخش طراحی لوتوس اِوآیا، طراحی لوگوی لوتوس در قسمت عقب خودرو است که به شکل حرف «T» طراحی شده و به عنوان چراغ دنده عقب کاربرد دارد.

هزینه شخصی سازی ابر خودروی برقی لوتوس اِوآیا، بین 1.5 میلیون پوند تا 2 میلیون پوند تخمین زده می شود.نظرات

 • مولایی مولایی (31 خرداد 1399 ساعت 10:00)

  طی مسافت یا ازحاکت سکون در۶ثانیه به ۱۲۴مایل میرسه؟

  میلاد احمدی میلاد احمدی (31 خرداد 1399 ساعت 14:56)

  از حالت سکون ، موتور های برقی نسبت به موتور های احتراق درونی شتاب اولیه بسیار بیشتری دارند و با حل و فصل معضلات مربوط به جایگاه شارژ و ...آینده از آن خودرو های برقی است، حتما ویدیو "درگ اونتادور، NSX و خودروی برقی ریماک در سری جدید برنامه گرند تور" رو مشاهده کنید