1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. سرپرست وزارت صمت: تولید خودرو در کشور به روز‌های اوج برگشته است

سرپرست وزارت صمت: تولید خودرو در کشور به روز‌های اوج برگشته است

سرپرست وازرت صمت: تولید خودرو در کشور به روز‌های اوج برگشته است
1 تیر 1399
 • 2

 

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه تولید یک‌میلیون و ۲۰۰هزار در سال جاری خبر داد و گفت: تولید خودرو در کشور به روز‌های اوج برگشته است. 

حسین مدرس خیابانی گفت: از اردیبهشت 97 که دو خودروساز کره جنوبی و فرانسوی از ایران خارج شدند کسی فکر نمی‌کرد صنعت خودروسازی ما بتواند همان تیراژ تولید را پیدا کند و روی پای خود بایستد؛ ولی خوشبختانه این اتفاق افتاد و روند تولید دو خودروساز ما به روز‌های اوج برگشته است.

وی افزود: امسال تولید حدود یک‌میلیون و 200هزار دستگاه خودرو را در برنامه داریم.

سرپرست وزارت صمت گفت: طبیعی است که بعد از تیراژ و کمیت باید روی ارتقای کیفیت کار کنیم و برای اینکه در رقابت جهانی و بازار منطقه‌ای تأثیرگذار باشیم، حتماً باید به سمت کیفیت و رضایت مشتری برویم.

وی افزود: تا پیش از این به‌دلیل شکاف عرضه و تقاضا ممکن بود که خودروساز‌ها آن چنان به کیفیت بها ندهند؛ اما برنامه جدی داریم که بعد از تیراژ به سمت کیفیت و رضایت مشتری برویم.

سرپرست وزارت صمت گفت: در حوزه‌های مختلف باید بتوانیم کیفیت خودرو را از لحاظ خدمات پس از فروش، فنی، ظاهری و ایمنی ارتقا دهیم و خودروسازان ما در این مسیر گام بر می‌دارند.

وی افزود: با ارتباطی که خودروسازان ما با شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز دانشگاهی و حتی صنایع پیش‌رو در این حوزه دارند اطمینان داشته باشید که خودروسازان ما در حوزه کیفیت خودرو هم فعال هستند.

 مدرس خیابانی با بیان "هم‌اکنون صادرات قطعات خودرو داریم"، ابراز امیدواری کرد که هم بتوانیم نیاز داخل را تأمین کنیم و هم کیفیت خودروی ما قابل رقابت در منطقه باشد.

 

 

 

 

منبع تسنیم


نظرات

 • مژگان مژگان (1 تیر 1399 ساعت 12:15)

  عجب پس چرا قرعه کشی میکنید شرطو شروط میزارید قیمتها روز به روز نجومیتر . و چرا خودروها را احتکار میکنید

  کیومرث کیومرث (1 تیر 1399 ساعت 13:28)

  البته منظور مشارالیه از "اوج" اوج قیمت و اوج بی سلیقگی در تولید است منظور دیگری نداشتند.