1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. توجه کمیته خودرو به تعیین تکلیف معوقه‌های مونتاژی خودروسازان

توجه کمیته خودرو به تعیین تکلیف معوقه‌های مونتاژی خودروسازان

1 تیر 1399
  • 1

 

نشست کمیته خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستگاه‌های نظارتی و خودروسازان برگزار شد .

طی این نشست مدیرعامل ایران‌خودرو اعلام کرد: تحویل این خودروها در هفته‌های آینده آغاز خواهد شد. 

فرشاد مقیمی افزود: تحویل معوقات قراردادهای فروش خودروی سمند و پژو ۲۰۰۸ به پایان رسیده و در ۱۰ روز آینده همه معوقات ۶ محصول دیگر ایران‌خودرو نیز تحویل مشتریان خواهد شد. بنا به اعلام گروه صنعتی ایران‌خودرو، ۱۴ هزار دستگاه خودرو نیز تجاری‌سازی شده است. 

در این جلسه اعلام شد: صدور فاکتور برای خودروهای گروه خودروسازی سایپا نیز به زودی آغاز شده و تعهدات معوق خودروی پراید نیز به زودی به صفر خواهد رسید. 

بر اساس اعلام خودروسازان در این جلسه کمیته خودرو، تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو و گروه خودروسازی سایپا به دو هزار دستگاه در روز رسیده است. 

همچنین کمیته خودرو از معاونت دادستانی کل کشور و سایر دستگاه‌های نظارتی درخواست کرد تا در مورد خودروهای تولید مشترک با خودروسازان خارجی که روند تولید آنها بعد از تحریم‌ها و خروج خودروسازان از ایران، متوقف شده، با توجه به ارائه طرح‌های متعدد جایگزین و تبدیل از سوی خودروسازان تصمیم‌گیری مقتضی انجام شود تا بتوان نسبت به تعیین‌تکلیف خریداران این خودروها از سوی دو خودروساز اقدام کرد.

 

 

 

 

منبع شاتا


نظرات

  • رضا رضا (1 تیر 1399 ساعت 16:58)

    همون خودروهای معوق که دو خودرو ساز در بازار آزاد فروختن از بازار آزاد جمع کنن وبدن دست مشتری نه باطرح های جایگزیینی که فقط به سود خودشان هست به مشتری پیشنهاد بدن