1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. شورای رقابت بازنگری فرمول دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را تکذیب کرد

شورای رقابت بازنگری فرمول دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را تکذیب کرد

2 تیر 1399
 • 2

 

رئیس شورای رقابت گفت: تشکیل کمیته‌ای برای بازنگری فرمول قیمت گذاری خودرو را تکذیب می‌کنم. 

در طول چند روز اخیر صحبت هایی بر ایجاد کمیته ای با حضور نمایندگانی از شورای رقابت و سازمان حمایت مصرف کنندگان تحت حکمیت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای بازنگری فرمول قیمت گذاری خودرو مطرح شده تا در نهایت روش قیمت گذاری خودرو مورد بازنگری قرار گیرد.

در همین ارتباط رضا شیوا گفته است: براساس ماده 3 ابلاغیه سران سه قوه شورای عالی هماهنگی اقتصادی "هرگونه تصمیم‌گیری در مورد نرخ و ضوابط قیمت‌گذاری و تعیین سهمیه کالا و خدمات که به‌موجب قوانین و مقررات مختلف در اختیار دستگاه‌ها و شوراهای مختلف قرار گرفته است منوط به تأیید ستاد تنظیم بازار شد". به‌موجب این ماده هر تشکیلاتی نه‌تنها شورای رقابت که در بخش قیمت‌گذاری کالا فعالیت می‌کرد، باید دستورالعمل‌ها را برای تأیید به ستاد تنظیم بازار ارسال کند اما این مصوبه به هیچ عنوان به‌معنای سلب وظیفه از شورای رقابت نبود.

وی با بیان اینکه شورای رقابت بر همین اساس با ارائه دستورالعمل خود به ستاد تنظیم بازار برای دفاع از آن در تعدادی از جلسات ستاد تنظیم بازار حاضر شد، افزود: در حال حاضر بنده تشکیل کمیته‌ای برای بازنگری فرمول قیمت گذاری خودرو را تکذیب می‌کنم و در هیچ جلسه ای برای این موضوع شرکت نکرده‌ایم.

رئیس شورای رقابت در ادامه صحبت‌های خود با اعلام اینکه البته قرار شده دستورالعمل قیمت گذاری خودرو هر 3 ماه یکبار متناسب با نرخ تورم بخشی مورد بازبینی قرار گیرد، گفت: در حال حاضر یک ماه بیشتر از اجرای دستور العمل جدید قیمت گذاری خودرو نمی‌گذرد و هیچ جلسه ای برای بازنگری دستورالعمل برگزار نشده است.

شیوا تصریح کرد: بعد از گذشت 3 ماه از اجرای دستورالعمل در صورت تغییر نرخ تورم بخشی و درخواست خودروسازان در زیان ده بودن تولید به صورت کارشناسی بازبینی ها را در دستورالعمل قیمت گذاری انجام خواهیم داد.

 

 

 

 

منبع تسنیم


نظرات

 • H.Eshtiaghy¹ H.Eshtiaghy¹ (8 تیر 1399 ساعت 15:31)

  ... به زات این خیابانی که از وقتی اومده همه قانونارو به هم ریخته ،همرو دلال کرده برا ۲۵۰۰۰ تا ماشین ۷ میلیون نفر ثبت نام کردن ،بعد تازه قیمت کارخونه ماشینارم حداقل ۲۰ تومن گرون کرده ،همین قیمت کوییک کارخونرو بخونید عادیش ۵۸ بود الان زده ۸۰ تومن!!!!!!
  من ۴ ماه پیش ثبت نام کردم قرار بود ۳۰ تومن دیگه موقع تحویل بدم الان باید ۵۰ تومن بدم ،یعنی اون موقع اگه از بازار میخریدم ارزون تر میشد بازارش ۷۰ و خورده بود...
  بعد این ادعاشم میشه ‌که اومده و بازار و نجات داده پراید ۶ تومنی که شده بود ۹۰ تومن و آورده رو ۶۰ تومن ،این نمیومد اون خیابانی گزارشگرم میومد خود به خود قیمت پراید میومد پایین همیشه همینه دیگه ۵۰ میلیون‌گرون میشه ۱۰ تومن‌ ارزون میشه میگن ارزونش کردیم!
  فقط خدا جواب این کاراتونو بده...

  ضمنا اون که تو کامنت نوشتن حقتونه میخواستین ثبت نام نکنید ،پس چیکار میکردیم وقتی میخواستیم ماشین عوض کنیم ،مثل تو میرفتیم*********** میکردیم که برامون قیمت کارخونه با بازار مهم نباشه!؟
  وقتی یه چیزیرو نمیدونید فقط نخواید یه ... زده باشید!

 • امیر امیر (5 تیر 1399 ساعت 23:45)

  با سلام لطفا له گوش مسولین برسونید فقط مردم رو دارید رنگ میکنید اگر نه کلا افسار قیمت نه تنها خودرو بلکه کالاهای اساسی مثل مرغ و تخم مرغ و میوه و ارز و......از دستتون در رفته و نمیخاید یا نمی تونید این اسب افیار گسیخته رو مهار کنید