1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. 100 هزارمین خودروی امسال سایپا تولید شد/ خداحافظی با پراید سواری تا پایان تیر

100 هزارمین خودروی امسال سایپا تولید شد/ خداحافظی با پراید سواری تا پایان تیر

4 تیر 1399
  • 1

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در نشست خبری صبح روز 3شنبه اعلام کرد: صد هزارمین محصول گروه خودروسازی سایپا در سال ۹۹ دیروز دوشنبه دوم تیرماه تولید شده است...
11.jpg

عزم جزم سایپا برای ایجاد آرامش در بازار با افزایش تولید خودرو!
مجید باقری در این نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد افزود: به پشتوانه تداوم تولید در گروه خودروسازی سایپا، تحویل خودرو به مشتریان در بهار سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵۵ درصد افزایش داشته است؛ دکتر باقری به مشکلات پیش روی گروه سایپا در راه تولید خودرو اشاره کرد و شیوع ویروس کرونا و لزوم اجرای پروتکل‌های بهداشتی را نیز، علاوه بر محدودیت های ناشی از تحریم‌های ظالمانه و شدید بین‌المللی از موانع حرکت روبه جلوی این شرکت برشمرد....

 

خداحافظی با پراید، بدون معرفی جایگزین!
دکتر باقری با بیان اینکه سایپا تغییر و تحول در سبد محصولات خود را در قالب یک جراحی بزرگ در سال سخت تحریم و کرونا در دستور کار قرار داده است، افزود: آخرین مدل سواری از خانواده پراید تا پایان تیرماه از خطوط تولید سایپا خارج خواهد شد و پس از تحویل 20 هزار خودرو پراید معوق به خریداران، مراسم خداحافظی با آخرین مدل پراید سواری را در ماه جاری برگزار خواهیم کرد!
وی با بیان این نکته که پراید، جایگزینی نخواهد داشت افزود؛ از ابتدای امسال ۳۰ هزار خودرو پراید با قیمت ۳۸ میلیون تومان تولید و عرضه کردیم و تا پایان تیرماه و موعد توقف تولید این محصول، ۲۰ هزار دستگاه دیگر را نیز با همین قیمت تحویل خواهیم داد.
وی تصریح کرد: با حذف پراید، تمرکز این شرکت خودروسازی به افزایش تولید محصولات تیبا، ساینا و کوییک  جلب خواهد شد و این خودروها در سال جاری، بیشترین سهم از تولیدات سایپا را به خود اختصاص خواهند داد؛ در کنار این‌ها، شاهین نیز به عنوان یک محصول جدید ایرانی از دی‌ماه امسال تحویل مشتریان می‌شود.

10.jpg
از شهریورماه، ۱۸ محصول سایپا تعهد معوق نخواهند داشت!

باقری در جریان برگزاری این نشست خبری گفت: با روند کنونی تولید و تحویل خودروهای مشتریان، تعداد تعهدات معوق ۱۸ محصول سایپا تا پایان شهریورماه به صفر خواهد رسید.
وی افزود: امروز تمام چالش‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و بزودی در نظام برنامه‌ریزی فروش محصولات سایپا، تحویل خودرو در موعد زمانی مقرر صورت خواهد گرفت.
باقری گفت: با وجود مشکلاتی نظیر تعهدات برجا مانده از طرح اتوخدمت و همچنین بدعهدی شرکای خارجی، خوشبختانه بسیاری از این تعهدات را پشت سر گذاشته‌ایم و توانستیم بسیاری از این تعهدات را ساماندهی کنیم.

 

1592914950520

ورود شاهین به بازار  در نیمه دوم امسال!
قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برنامه تولید و عرضه خودرو شاهین در سال جاری گفت: شاهین قطعا در نیمه دوم سال به بازار عرضه خواهد شد.
به گفته وی در طرح پیش‌فروش اخیر هم این خودرو با استقبال بسیار جالب‌توجهی از سوی مشتریان مواجه شد که بیانگر اعتماد مردمی به محصولات داخلی است.
باقری ادامه داد: شاهین استانداردهای ایمنی روز اروپا را دارد و در زمینه کیفیت، یکی از منحصربه‌فردترین خودروهای داخلی است.

1592914950520

 

تولید مدل‌های متنوع از فیس‌لیفت ساینا و کوییک!
وی در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه توسعه محصول سایپا گفت: در سال جاری و سال‌های آینده علاوه بر فیس‌لیفت‌های متنوع ساینا و کوییک، محصولات جدیدی مبتنی بر پلت‌فرم SP100 تولید و عرضه خواهد شد، محصولاتی آپشنال با تکیه بر استانداردهای روز!
3.jpg

طراحی و ساخت گیربکس اتوماتیک را در دستور کار سایپا
باقری ادامه داد: یکی از سرفصل‌های مهم سایپا در سال جاری، طراحی و تولید گیربکس اتوماتیک است که توسط مراکز علمی و تحقیقاتی این مجموعه در دستورکار قرار دارد.
به گفته قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا پروژه‌های بسیار خوبی در این زمینه در دست اجراست و قطعا در آینده نزدیک محصولات خود را با این امکان، تولید و عرضه خواهیم کرد.

 

1592915067358

شرکای بد عهد گذشته، مورد غضب گروه سایپا!
قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره همکاری دوباره با شرکای تجاری که از ایران رفتند، گفت: به هیچ عنوان گروه خودروسازی سایپا با بد عهدان و مجموعه های که ایران را ترک کردند، همکاری نخواهد کرد.
باقری ادامه داد: برخلاف صحبت برخی ها، خودروی شاهین تولید داخل است و با همت مهندسان ایرانی ساخته شده است.
15.jpg

1592915067358

فروش حواله با هر شکل و قالب ممنوع!
وی ادامه داد: نمایندگی ها در برابر درخواست های مردمی نسبت به ثبت نام پرهیز کردند و ما با رصد و بازرسی گرفته به عدم تخلف نمایندگی ها اطمینان داریم.
باقری گفت: فروش حواله با هر شکل و قالب ممنوع است؛ هر فردی که چنین اقدامی را انجام دهد با مخاطرات جدی روبرو خواهد شد؛ دفتر حقوقی سایپا نسبت به این موضوع اطلاعیه رسمی هم صادر کرد.
14.jpg
وی افزود:وجه خودروهای پیش فروش شده کامل پرداخت نشده است لذا خرید و فروش با چالش جدی مواجه می شود، در این میان‌ پلیس راهنمایی و رانندگی هم عنوان کرده است خودروها بعد از تحویل به مشتری رصد می شود تا این اطمینان حاصل شود که خودرو به مشتری واقعی رسیده است.
باقری تاکید کرد: هدف از رهن بودن خودروهای طرح پیش فروش خودرو در مدت یکسال و جلوگیری از فروش قولنامه ای آن با هدف حذف دلال بازی در بازار خودرو است.

منبع car.ir


نظرات

  • ناشناس ناشناس (6 تیر 1399 ساعت 09:41)

    آمار تولیدی که توسط مسئولین گفته می شود اگر یک سوم هم صحت داشت نباید اختلاف قیمت بازار و کارخانه نزدیک دو برابر می شد.