1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. آمادگی پلیس برای اجرای طرح «جریمه عابران پیاده»

آمادگی پلیس برای اجرای طرح «جریمه عابران پیاده»

7 تیر 1399
 • 4

 

هفته گذشته بود خبر طراحی سامانه‌ای برای جریمه عابران پیاده منتشر شد، سامانه‌ای که رییس پلیس راهور ناجا می‌گوید پلیس آماده اجرای آن است.

هفته گذشته، سردار سیدکمال هادیانفر در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم پلیس راهور تهران بزرگ، با تاکید بر اینکه ما باید به رعایت حق تقدم با اولویت عابران پیاده برسیم و به سمت جریمه کردن افراد برویم، گفته بود: ما سامانه مربوطه را طراحی کرده‌ایم، کد ملی و چهره افراد را هم داریم می‌توان تطبیق داد و جریمه کرد. اگر عابر پیاده تخلف کرد، می‌توان با این شیوه او را جریمه کرد.

در همین راستا نیز سردار سید کمال هادیانفر درباره اجرایی شدن این سامانه گفت: ما کاملا آماده اجرا هستیم و نرم افزار آن هم اماده است می‌توانیم پایلوت آن را در تهران اجرا کنیم. این سامانه به جهت توسعه انضباط ترافیکی کار خوبی است.

هادیانفر ادامه داد:‌ اگر مردم بدانند که پلیس و دستگاه‌های مربوط مقید به اجرای این قانون است، معتقدم که بیش از  90 درصدشان،  قوانین را رعایت می‌کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی درباره مبلغ جریمه نیز گفت:‌ مبلغ همان است که درقانون آمده است. مهم  نفس عمل است و مبلغ مهم نیست. مهم این است که ما شهروند قانونمدار را نسبت به شهروند قانون گریز بشناسیم.

 

 

 

 

منبع ایسنا


نظرات

 • مش قنبر مش قنبر (8 تیر 1399 ساعت 14:35)

  پلیس راهو توجه کن به موتورسوار های روی پیاده رو.........در ضمن رانندهای خودروهایی که برای عابر پیاده روی خطوط توقف نمیکنند.....خودروها و موتورها برای عابر پیاده خطرناکترند تا بر عکس......اینجا همه چیز بر عکسه......

 • ابهری ابهری (7 تیر 1399 ساعت 14:16)

  درود بر افسران عالی رتبه ای که همیشه برای جریمه و سرکوب و دستگیری و تحدید مردم در تمامی رسانه ها و صحنه ها آماده اند. به همین دلیل دزدها و اشرار و اوباش و مفسدها با افتخار به حرفه شریف خود مشغولند و هنوز هیچ فرمانده ای نه تحدیشان کرده ونه دستگیرشان. آفرین بر قوای انتظامی.

 • م.مجیری م.مجیری (7 تیر 1399 ساعت 14:11)

  لطفا قبل از عابران پیاده که هیچ خودرویی حتی در خط عابر پیاده رعایتش را نمیکند و موتورسیکلت هایی که در پیاده رو و حتی خلاف جهت با سرعت حرکت میکنند را جریمه کنید و جلوی رفت و آمدنش را بگیرید...در غیر اینصورت این یعنی مظلوم کشی

 • ایمان ایمان (7 تیر 1399 ساعت 13:55)

  لطفا این هایی که موبایل یا کیف یا ماشین می دزدن اینها را بگیرید و جریمه سنگین کنید