1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. عرضه خودرو های تایوانی به بازار خودرو ایران در آینده ای نزدیک

عرضه خودرو های تایوانی به بازار خودرو ایران در آینده ای نزدیک

9 تیر 1399
 • 3

 

براساس قرارداد منعقد شده بین شرکت آذویکو ایران و لوکسژن تایوان، درآینده نزدیک محصولات این خودرو ساز تایوانی درداخل ایران تولید وعرضه خواهد شد.

شرکت خودروسازی لوکسژن تایوان، شریک تجاری شرکت دانگ فنگ چین است، اما قرارداد تولید خودروی لوکسژن بصورت مستقیم بدون هیچ واسطه‌ای با این شرکت به امضا رسیده، و شرکت دانگ فنگ در این موضوع هیچ دخالتی ندارد.

اگرچه در سه سال گذشته به دلیل وجود تحریم‌های یکجانبه آمریکا بسیاری از خودروسازان حتی شرکت‌های چینی همکاری خود را باشرکای ایرانی قطع کرده اند، خبر ورود خودروساران تایوانی به بازار ایران، حکایت از بی اثر بودن این تحریم‌ها دارد ومی تواند رنگ وبوی تازه‌ای به بازار خودرو ایران بدهد.

براساس این گزارش لوکسژن تایوان فعالیت خود را از سال ۲۰۰۹ در بازار خودروی دنیا آغاز کرده است، و تاکنون ۶ محصول به بازار عرضه کرده که است که از این تعداد دو مدل SUV، دو مدل سدان و دومدل ون بوده است.

لوکسژن ۳۰ تا ۳۵ درصد از بازار خودرو در تایوان را در اختیار دارد و سالانه ۳۵۰ تا ۳۸۰ هزار خودرو تولید می‌کند ضمن اینکه بازار اصلی این برند در چین است و البته به کشورهایی مانند عمان، ویتنام، اروپای شرقی و روسیه نیز صادرات دارد.

 

 

 

 

 

 نظرات

 • محمد محمد (10 تیر 1399 ساعت 09:30)

  من هنوز نمایشگاه خودرو اصفهان رو یادمه اونجا چه لوکسژن هایی با چه قیمت هایی عرضه میشد یادمه از همه شون گرون تر 130 میلیون بود یه سدان هم داشتن میخواستن زیر 100 میل بدن به بازار دو تا هم کراس اور جوان پسند هم بود که خیلی عالی بودن
  چی بودیم
  چی شدیم
  چی قراره بشیم .....

 • فرید فرید (9 تیر 1399 ساعت 10:16)

  شرکت آذویکو بیش از یک سال است که خودروی MG360 مشتریان خود را که با قیمت قطعی ثبت نام کرده اند تحویل نداده است و هر روز با بهانه ای جدید از تحویل خودرو سرباز می زند. حواله داران در مراجع مختلف از این شرکت شکایت نموده اند و در حال پیگیری هستند.

  mghiasi mghiasi (10 تیر 1399 ساعت 01:32)

  يك سال كجا بود آقاجان دلت خوشه الان دو سالو خورده اييه من نميدونم شما چ جوري حساب كردي يا از عوامل شركتي ك بگي تاخيرش كمه