1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. بازار خودروی پایتخت در رکود کامل خرید و فروش

بازار خودروی پایتخت در رکود کامل خرید و فروش

12 تیر 1399
 • 3

 

بررسی میدانی بازار خودروی پایتخت حکایت از قیمت‌های عجیب و غریبی برای خودروهای داخلی دارد، نرخ‌هایی که به اعتقاد کارشناسان نمی‌تواند مبنا قرار بگیرد و در عمل خرید و فروش‌ها در حد صفر است.

امروز در گروه ایران‌خودرو هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۱۳۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۱۷۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ V۸ به ۱۷۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار دنده ای ۲۱۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۲۶۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ به ۱۲۶ میلیون تومان، پژو پارس ۱۵۴ میلیون تومان و سمند ال. ایکس ۱۲۹ میلیون تومان قیمت دارند.

در گروه سایپا نیز هر دستگاه پراید ۱۳۱ به ۷۶ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار ۸۷ میلیون تومان، تیبا ۲ به ۹۵ میلیون تومان و ساینا ۹۶.۵ میلیون تومان قیمت خوردند.

قیمت یاد شده مربوط به خودروهای سفید رنگ هستند که در مقایسه با هفته گذشته تغییری را نشان نمی‌دهند.

با این حال، کارشناسان افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته را عامل اصلی نوسان‌های قیمتی خودروها اعلام می‌کنند و معتقدند حتی اگر نرخ دلار کمی افت پیدا می‌کرد، می توانست بر کاهش قیمت‌ها موثر باشد.

به اعتقاد کارشناسان، در شرایط کنونی که اثر روانی دلار در افزایش قیمت‌ها مشهود است، اکثر آنانی که خودرو در اختیار دارند حاضر به فروش نیستند یا قیمت‌های غیرواقعی و بالا برای خودروهای خود تعیین می‌کنند که به هیچ عنوان نمی‌تواند مبنایی برای خرید و فروش در نظر گرفته شود. هر چند در این شرایط خریداری هم وجود ندارد.

 

 

 

 

 

 

 نظرات

 • 33333333 33333333 (12 تیر 1399 ساعت 12:14)

  این یه نوع تبلیغ گرانی و تحریک مردم از لحاظ روانی است

 • وحید وحید (12 تیر 1399 ساعت 10:12)

  این خبرها هیچ پایه و اساسی نداره.من خودم الان تو تعوض پلاکم.بیا و ببین جه خبره‌.وحشتناکه از شلوغی.

 • رضا رضا (12 تیر 1399 ساعت 08:56)

  اصلا قیمتا اینا نیست .من خودم تازگی رفتم نمایندگی ۲۰۶ تیپ ۲ نوک مدادی صفر ۱۴۷ تومن .قیمت الکی ندین فقط