1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. بلاتکلیفی خودروها در منطقه آزاد اروند

بلاتکلیفی خودروها در منطقه آزاد اروند

25 بهمن 1393
 • 2

این روزها خودروهای بسیاری با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی در گمرک‌ مناطق آزاد در وضعیتی نامشخص بسر می‌برند. به‌نظر می‌رسد با ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی در مناطق آزاد در بلاتکلیفی بسر می‌برند و براساس شنیده‌ها قرار است تعدادی از این خودروها قرار است به مبدا خود بازگردند.

پس از تصویب قانون منع ورود و دریافت پلاک ملی برای خودرو‌هایی با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی توسط دولت‌، هیچ قانونی مبنی بر منع ورود و دریافت پلاک برای این خودرو‌ها در مناطق آزاد ابلاغ نشد اماپس از مدتیمناطق آزاد هم مشمول این قانون گردید و به‌ اجرا رسید.کمی بعد ورود و دریافت پلاک برای این خودرو‌ها آزاد شد اما پس از چندی و مجددا ممنوع گردید.

در جریان این اتفاقات سرنوشت خودروهایی که در این بین به گمرک رسیده و منتظر دریافت پلاک بودند اما در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. چرا که مصوبه رسیده به مسئولین گمرک و سازمان منطقه آزاد اروند، حاوی قانون منع ورود و دریافت پلاک برای این خودروها و همچنین برگردادندن تمامی خودروهای موجود در پارکینگ گمرک سازمان منطقه آزاد اروند به کشورهای مبدا می‌شد. طبق گفته تعدادی از مسئولین سازمان منطقه آزاد اروند، مسئولین مربوطه و همچنین استاندار استان خوزستان در حال رایزنی برای گرفتن مجوز پلاک کردن خودروهای (بالای 2500 سی‌سی) بلاتکلیف که در پارکینگ منطقه آزاد در حال خاک خوردنند هستند.

 بلاتکلیفی خودروها در منطقه آزاد اروند

 بلاتکلیفی خودروها در منطقه آزاد اروند

 بلاتکلیفی خودروها در منطقه آزاد اروند

 بلاتکلیفی خودروها در منطقه آزاد اروند

 بلاتکلیفی خودروها در منطقه آزاد اروندنظرات

 • اسکالید اسکالید (25 بهمن 1393 ساعت 18:20)

  اون ون رو-gmc- لندکروز پیشش جوجست
  جون میده واسه مسافرت دسته جمعی

 • آفرین آفرین (25 بهمن 1393 ساعت 13:10)

  ما داخل منطقه داخل کشور هستیم در بلاتکلیفی خودرو بسر می بریم آنها که اصلا در منطقه بلاتکلیف هستند .