1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. تولید بیش از ۱۱۷ هزار دستگاه خودرو در سایپا در چهارماه امسال

تولید بیش از ۱۱۷ هزار دستگاه خودرو در سایپا در چهارماه امسال

7 مرداد 1399
  • 1

 

بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۱۱۷ هزار و ۸۱۸ دستگاه خودرو در گروه خودروسازی سایپا از ابتدای امسال تا پایان تیرماه است و در آن تولید ۱۴ دستگاه تیبای صادراتی نیز ثبت شده است.

برپایه آمارهای سامانه یاد شده، در چهار ماهه امسال 58 هزار و 887 دستگاه خودرو در خانواده پراید، 58 هزار و 894 دستگاه خانواده تیبا، 10 دستگاه سراتو و 13 دستگاه آریو در این گروه خودروسازی تولید شد.

همچنین در این مدت 14 دستگاه تیبا به منظور صادرات تولید شد، اما عدد صفر در مقابل جدول تولید خودروهای مونتاژی چانگان CS35 و برلیانس ثبت است.

علاوه براین 38 هزار و 284 دستگاه از خودروهای تولیدی یاد شده مربوط به آمار تیرماه گروه خودروسازی سایپا است که مشتمل بر 18 هزار و 975 دستگاه در خانواده پراید، 19 هزار و 308 دستگاه درخانواده تیبا و یک دستگاه سراتو است.

تیرماه امسال بنابر تصمیم گیری شورای عالی استاندارد، تولیدات خانواده پراید به غیراز سایپا 151 (وانت پراید) که وزارت صنعت برای رفع کمبودها در حوزه وانت تداوم تولید آن را خواستار شده بود، متوقف خواهد شد.

به گزارش ایرنا، میانگین تولید روزانه محصولات گروه خودروسازی سایپا در خردادماه  امسال با اجرای برنامه‌های تقویت زنجیره تامین، پروژه‌های داخلی‌سازی قطعات و افزایش سهم داخل، به بیش از دو هزار و 200 دستگاه رسید.

 

 

 

 

 

منبع ایرنا


نظرات

  • تاب تاب خمیر تاب تاب خمیر (7 مرداد 1399 ساعت 09:40)

    چه تعدادبه دست مشتری رسیده شرطه درسال جهش تولید میخواهید بگویید بله ماهم هستیم نه انطورنیست وجوه گرفته شده اقدامات انجام ووعه هاچقدراجرایی شده؟