1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از فیس‌لیفت ام‌وی‌ام X22 یا هیوندای کُنا!

رونمایی از فیس‌لیفت ام‌وی‌ام X22 یا هیوندای کُنا!

8 شهریور 1399
  • 2

 

کراس‌اوور کوچک چری تیگو ۳x که در کشورمان با نام ام‌وی‌ام X22 عرضه می‌شود، در نمایشگاه پکن ۲۰۱۶ رونمایی شد و در همان سال در بازار چین و کشورهای دیگری مثل برزیل و شیلی عرضه شد. حال سازندۀ چینی نسخۀ فیس‌لیفت شدۀ این ماشین را با نام تیگو ۳x پلاس معرفی کرده است. هرچند این یک فیس‌لیفت میان‌دوره‌ای محسوب می‌شود اما چری قصد دارد تیگو ۳x پلاس را به‌عنوان نسخه‌ای جدید در کنار مدل قبلی عرضه کند. این یعنی نسخۀ قبلی تیگو ۳x هم همچنان در کنار این مدل جدید تولید خواهد شد.

Chery-Tiggo-3x-Plus-17.jpg
عمدۀ تغییرات ظاهری تیگو ۳x پلاس در قسمت جلو و دماغۀ آن انجام گرفته و حالا شاهد طرحی هستیم که با جلوپنجرۀ بزرگ‌تر و چراغ‌های دوقسمتی، بلافاصله هیوندای کُنا را به یاد می‌آورد. البته طراحان چری با استفاده از جلوپنجرۀ خاص این شرکت که پیش‌ازاین مشابه آن‌را در کراس‌اوورهای بزرگ‌تر تیگو ۷ و تیگو ۵x دیده بودیم، سعی داشته‌اند از میزان شباهت با کراس‌اوور هیوندای بکاهند ولی بااین‌حال نمی‌توان کتمان کرد که تیگو ۳x پلاس شباهت قابل‌توجهی به کُنا دارد. تغییرات عقب این کراس‌اوور چینی اما بسیار کمتر بوده و صرفاً در طرح جدید بخش پایینی سپر و مشکی‌رنگ شدن زه میانی درب صندوق خلاصه می‌شود.

Chery-Tiggo-3x-Plus-4.jpg
در داخل تیگو ۳x پلاس نیز تغییرات نسبتاً قابل‌توجهی صورت گرفته که ازجملۀ مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به غربیلک فرمان جدید D شکل، تریم باکیفیت‌تر، دریچه‌های تهویۀ جدید و طراحی جدید داشبورد اشاره کرد. علاوه بر این، نمایشگر هشت اینچی قبلی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی حالا با یک نمونۀ جدید نُه اینچی جایگزین شده است. ESP ساخت بوش، ترمز پارک الکتریکی و دستیار پارک هم ازجملۀ تجهیزات استاندارد این کراس‌اوور چینی هستند.

Chery-Tiggo-3x-Plus-8.jpg
در بخش قوای محرکۀ تیگو ۳x اما هیچ تغییری صورت نگرفته و نسخۀ جدید آن همچنان با همان یک پیشرانۀ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر ارائه خواهد شد که ۱۱۶ اسب بخار قدرت و ۱۴۳ نیوتن متر گشتاور دارد. البته در تیگو ۳x پلاس یک گیربکس CVT جدید جایگزین نمونۀ چهار سرعتۀ اتوماتیک قبلی شده است. به گفتۀ چری، تولید این ماشین هم‌اکنون آغاز شده و از سه‌ماهۀ پایانی سال جاری در بازار چین عرضه خواهد شد. به گفتۀ رسانه‌های محلی، قیمت تیگو ۳x پلاس افزایش زیادی نسبت به نسخۀ قبلی که قیمت آن از ۴۹,۹۰۰ یوآن معادل ۷۲۰۰ دلار آغاز می‌شود نخواهد داشت.

Chery-Tiggo-3x-Plus-13.jpg

chery-tiggo-3x-plus.jpg

Chery-Tiggo-3x-Plus-7.jpg

 

 

منبع پدال


نظرات

  • رضا رضا (8 شهریور 1399 ساعت 11:53)

    بابای من ریش داره ،هر کی ریش داشت بابامه ؟

  • غفاری غفاری (8 شهریور 1399 ساعت 11:29)

    با سلام. این ماشین ۷۲۰۰ دلار.یعنی چی؟به نظر شما حالا سمند ما در مقابل اون چقدر باید قیمت داشته باشه؟یا خودرو های دیگر تولید داخل؟