1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. به جای خودرو رایگان، با سهام عدالت صاحب خودرو شوید!

به جای خودرو رایگان، با سهام عدالت صاحب خودرو شوید!

15 شهریور 1399
 • 3

هرچند دیروز خبر توزیع خودرو رایگان به خانواده‌های آسیب‌پذیر تکذیب شد اما امروز یک نماینده مجلس با بیان توضیحاتی درباره این طرح وعده داد که می‌توان با بخشی از سهام عدالت خانوار نیازمند، آنها را صاخب خودرو کرد.

سید علی موسوی گفت: من به همراه یک تیم اقتصادی طرح خودرو دار کردن خانواده‌های نیازمند بدون خودرو را مورد بررسی قرار دادم و تدوین کردم و پیش از این هم اعلام کردیم که این طرح برای دولت و همچنین خانوارها بار مالی نخواهد داشت. ما سعی کردیم سازوکار شفاف و روشنی را طراحی کنیم و استفاده از سهام عدالت را به عنوان سازوکار تامین مالی پیش‌بینی کردیم.

وی با بیان این‌که خانوارهای دهک‌های پایین و آسیب پذیر با اولویت خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در این طرح مورد توجه قرار گرفتند، گفت: ما سعی خواهیم کرد با بخشی از سهام عدالت این خانوارها خودرودار شوند بدون آنکه هزینه چندانی برای آنها داشته باشد و از سویی افزایش سرمایه‌ای هم برای خودروسازان در پی خواهد داشت که بتواند تولید جدید با تیراژ بالا داشته باشند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با این طرح رضایت اقشار کم درآمد را جلب کنیم و به آنها نشان دهیم در کنار آنها هستیم. ما همچنین طرح‌هایی شبیه به این را در آینده ارائه خواهیم کرد در همین راستا با یک تیم اقتصادی در حال آماده کردن طرح‌ها هستیم و ان‌شاء‌الله طرح خودرودار کردن خانوارهای بی‌خودرو را در کمیسیون صنایع مطرح خواهیم کرد.

منبع ایسنا


نظرات

 • سعید سعید (15 شهریور 1399 ساعت 23:01)

  والله تا حالا که خیری ندیدیم از این دولت. اینبارم میخوان سررمون کلاه بزارن

 • بنده خدا بنده خدا (15 شهریور 1399 ساعت 17:22)

  اگراین طرح ویاطرح های شبیه به این که این نماینده عزیزداده درست باشه وبرای سرکارگذشتن ودلخوشی بی خودمردم نباشه ودرست انجامش بدن عده ای دزدسنگ جلوچنین طرح هایی نندازن ودرست ازآ ب دربیادنماینده ملکان بایددررده مسئولین بالی مملکت قراربگیره یعنی رئیس جمهوری دلسوز

 • غ ی غ ی (15 شهریور 1399 ساعت 14:00)

  هرحرفی دراین ۴۵سال برای مستضعفان زده شده فقط یک راندخواری ودزدی اشکاروپنهانی بوده وحاصل دیگری نداشته است وگرنه دهک پائین جامعه درنان شب وتحصیل فرزندانشان بامدارس ودانشگاها.....مانده اندخودرو میخواهندچکار