1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو: درخواست جدیدی برای مجوز نمایشگاه اتوموبیل نداریم

اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو: درخواست جدیدی برای مجوز نمایشگاه اتوموبیل نداریم

درخواست جدیدی برای مجوز نمایشگاه اتوموبیل نداریم
16 شهریور 1399
  • 0

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار داشت: بیشتر خودرو‌ها نسبت به ماه گذشته با تغییر قیمت همراه بوده‌اند، در ماه اخیر خودرو‌های مونتاژی چیزی نزدیک به ۳۰ میلیون تومان و خودرو‌های داخلی تقریبا ۳ تا ۷ میلیون تومان تغییر قیمت داشته‌اند.

همواره بازار سکه، ارز و خودرو با یکدیگر نوساناتی را به همراه داشته است. حالا هم دلار چندین بار افزایش پیدا کرده است اما به نظر نمی‌رسد خودرو هم مانند ارز بازار سرکشی داشته باشد. سعید موتمنی در رابطه با این موضوع به ایلنا گفت: از 3 هفته پیش آرامشی بر بازار خودرو حاکم بود و اکنون دوباره شیب ملایمی نسبت به افزایش قیمت‌ها اعم از خودرو‌های داخلی، وارداتی و مونتاژی به دلیل بی‌ثباتی ارزی به همراه دارد. نباید فراموش کرد که قیمت ارز تاثیر مستقیم بر قیمت خودرو دارد که منجر به تاثیرات منفی و افزایش قیمت نیز می‌شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاهداران ادامه می‌دهد: افرادی که خودرو در اختیار دارند آن را با قیمت بالا برای فروش می‌گذارند. همچنین بیشتر خودرو‌ها نسبت به ماه گذشته با تغیر قیمت همراه بوده‌اند در ماه اخیر خودرو‌های مونتاژی چیزی نزدیک به 30 میلیون تومان و خودرو‌های داخلی تقریبا 3تا 7 میلیون تومان تغییر قیمت داشته‌اند.

موتمنی در رابطه با کاهش یا افزایش صدور جواز نمایشگاه خودرو اظهار داشت: درخواست جواز نمایشگاه اتوموبیل مقوله‌ای است که در دو ماه اخیر متقاضی جدیدی برای آن وجود نداشته است. در صورتی که تا پیش از آن متقاضی به صورت عادی وجود داشت. زمانی که خرید و فروش کاهش پیدا می‌کند کسب و کار هم به همان تناسب کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: باید در نظر داشت که متقاضیان جدید اکثرا اجاره‌دار هستند و در صورتی که نتوانند مشتری به اندازه کافی داشته باشند مجبور به تعطیل کردن نمایشگاه می‌شوند. چرا که هزینه‌های اجاره به صورت سر‌سام آوری بالاست و باید دخل و خرج نمایشگاهداران هم با هم بخواند. همچنین نمی‌توان دریافت جواز نمایشگاه را به منطقه خاصی تعمیم داد، زیرا هر کس بنا بر نیاز مناطق درخواست دریافت جواز می‌دهند. نکته‌ای که نباید از آن غافل ماند آنکه تعدادی که جواز می‌گیرند و نمایشگاه اتومبیل دارند به همان تناسب افراد نمایشگاه‌های اتومبیل خود را تعطیل و جواز را باطل می‌کنند، همین جایگزینی باعث می‌شود تا آمار سالانه به صورت ثابت باقی بماند.

منبع ایلنا


نظرات