1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. بازار خودرو بلاتکلیف تر از قبل، افزایش ۸۰ درصدی قیمت انواع خودرو داخلی طی ۷ ماه

بازار خودرو بلاتکلیف تر از قبل، افزایش ۸۰ درصدی قیمت انواع خودرو داخلی طی ۷ ماه

افزایش ۸۰ درصدی قیمت انواع خودرو داخلی طی ۷ ماه
17 شهریور 1399
  • 1

رئیس نمایشگاه داران خودرو با تأکید بر اینکه امسال بازار خودرو نه تنها ساماندهی پیدا نکرده بلکه بلاتکلیف تر از ماه‌های گذشته است، گفت: طی هفت ماه اخیر قیمت انواع خودروهای داخلی تا ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

سعید مؤتمنی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ سقف قیمتی در معاملات بازار وجود نداشته و فروشندگان به صورت سلیقه ای قیمتها را تعیین می کنند، اظهار داشت: افرادی که خودرو در اختیار دارند نسبت به شرایط بازار قیمت‌گذاری‌های خود را انجام می‌دهند و هیچ نظارتی نیز بر عملکرد آنها صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه طی یک هفته اخیر پراید 111 حدود9 میلیون تومان و پراید 131 حدود 11میلیون تومان گران شده است، افزود: علاوه بر این در روزهای اخیر ساینا رشد 12 میلیون تومانی پژو 405 رشد 16 میلیون تومانی و پژو پارس حدود 15 میلیون تومان گران شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با تأکید بر اینکه نمایشگاه داران در معاملات خودروهای داخلی بیگانه هستند و مهره اصلی این روزهای بازار فضای مجازی است تصریح کرد: معاملات خودرو در بازار به صفر رسیده است اما بازار داغی در فضای مجازی دارد. به نحوی که هر کس با انتشار آگهی های مختلف سعی در افزایش بیشتر قیمت ها در بازار دارد. 

مؤتمنی با اشاره به اینکه بررسی ها نشان می دهد طی هفت ماه گذشته قیمت انواع خودروهای داخلی رشد 80 درصدی را تجربه کرده است، گفت: هنوز تصمیم مناسبی برای سامان دهی بازار به کار گرفته نشده و به نوعی بازار خودرو گویا برای مسئولین فراموش شده است. 

به گفته وی نوسانات قیمت دلار نیز بر بلاتکلیفی خودرو اضافه کرده اما طی دو روز اخیر نمی‌دانیم چه اتفاقی در بازار به وجود آمده که ما شاهد رشد قابل توجه در انواع خودروهای داخلی هستیم.

منبع تسنیم


نظرات

  • رضا رضا (17 شهریور 1399 ساعت 22:31)

    دیگه نمیشد گفت جای تاسفه باید بگیم اسف بار وهولناکه این اوضاع ,البته انتظاری بهتر ازین نباید داشت خون جریان حکومت ومملکت رو دلالان دارن میمکن واین وسط فقط مردم طبقه ضعیف ومتوسط هستن که قربانی همیشن وگرنه سرمایه دار داره سرمایه اون زیاد وزیادترمیشه و همیشه شاده ازین وضعیت وتاسف باره کسی نیست این اوضاع رو درست کنه ,کجایید ای شهیدان خدایی که جاتون خیلی خالیه که به جنگ این خونخواران میرفتید ومردم رو نجات میدادید