1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. تعزیرات: دست ما برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته است

تعزیرات: دست ما برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته است

18 شهریور 1399
 • 6

 سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت : با توجه به اینکه سقف قیمت خودرو‌ در بازار و سطح خرده فروشی و عرضه مشخص نیست، دست این سازمان برای برخورد با گرانفروشی بسته است.

سید یاسر رایگانی در گفتگوی ویژه خبری افزود: زمانی گران فروشی مصداق پیدا می‌کند که سقف قیمت کالا و خدمات، مشخص باشد.

وی اضافه کرد: مبنا برای عرضه خودروساز، قیمت اعلامی شورای رقابت است و در عرضه، متاسفانه با توجه به اینکه سقف قیمت، مشخص نشده است نمی‌توانیم در خودرو مصداق گرانفروشی را تعیین کنیم، هر چند که گرانفروشی وجود دارد، چون سقف قیمتی برای خودرو تعریف نشده است بنابراین از نظر قانونی، دست سازمان تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به عنوان گرانفرشی، بسته است.

رایگانی گفت: اختلاف قیمت بازار و خودروساز نشان می‌دهد نه خودروساز از این قیمت‌ها راضی است و نه مردم، اما در این میان عده‌ای به عنوان دلال و واسطه در حال مدیریت بازار هستند و سود اصلی به جیب آن‌ها می‌رود.

وی افزود: در 16 ماه گذشته حدود 25 هزار پرونده خودرویی را در سازمان تعزیرات حکومتی، مختومه کردیم که حدود 83 درصد آن پرونده‌هایی هستند که برای ما شفاف بودند و به راحتی توانستیم با آن‌ها برخورد کنیم، اما در وضعیت کنونی با توجه به اینکه سقف قیمتی خودرو‌ها در بازار و سطح خرده و عرضه مشخص نیست، دست سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با گرانفروشی بسته است.

رایگانی اضافه کرد: اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی بر اساس ابلاغیه‌های ستاد تنظیم بازار و قوانین صنفی است که خودرو نیز شامل آن است، اما مبنای قیمت ما برای مبارزه با گرانفروشی خودرو مشخص نیست.

منبع تسنیم


نظرات

 • مژگان مژگان (19 شهریور 1399 ساعت 10:30)

  دست شما باز زیر میزی و حق سکوت میگرید میرید پی گرفتن حقوق اتحادیه ها هم که هر چی شکایت میکنی میگن تحریمیم و دولت از تولید کننده و بخش خصوصی حمایت نمیکنه بیچاره مردم مصرف کننده

 • صادق صادق (19 شهریور 1399 ساعت 09:56)

  دست منم کوتاه است.

 • ایرانی جانم فدای وطنم ایرانی جانم فدای وطنم (19 شهریور 1399 ساعت 09:30)

  سلام جناب رایگانی:
  مگر سقف قیمت های خودرو ها مشخص نیست ؟ پس کار شورای رقابت چیست؟ مگر جناب شیوا قیمت ها را 3 ماه به 3 ماه ارائه نمی دهد؟ سقف تمام قیمت ها مشخص هستش با افزایش 10 % بنگاه داران باید محصولات را به مردم بفروشند. نقش تعزیرات حکومتی در چیست ؟ آیا بازدید شما فقط در خرید و فروش سیب زمینی و پیاز و سوپر مارکت ها خلاصه می شود؟ اگر اینطور است موفق و پیروز باشید.

 • bichareh bichareh (18 شهریور 1399 ساعت 15:50)

  جمع کنید بابا.همتون باهمین

 • معترض به قیمت خودرو معترض به قیمت خودرو (18 شهریور 1399 ساعت 14:31)

  واقعا عقلتون رو با حرف تون نشون داید.فقط یه روز جلسه می ذارید و تا 2 دوبار نظارت بعدش دیگه اله برکته الله ولش می کنید.واقعا خدا به راه راست هدایتتون کنه.
  اگر دوست داشتید لایک کنید تا بفهمن

 • نادر نادر (18 شهریور 1399 ساعت 14:22)

  آخی بمیرم جاهایی که دستتون باز بوده چیکار کردین؟