1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. نماینده مجلس: عدم تحقق تعادل بازار خودرو با ممنوعیت درج قیمت در سایت‌‌ها

نماینده مجلس: عدم تحقق تعادل بازار خودرو با ممنوعیت درج قیمت در سایت‌‌ها

عدم تحقق تعادل بازار خودرو با ممنوعیت درج قیمت در سایت‌‌ها
25 شهریور 1399
  • 1

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن بیان راهکارهای برقراری تعادل در بازار خودرو، ممنوعیت درج قیمت در فضای مجازی را موثر ندانست.

حجت‌الله فیروزی در خصوص تاثیر ممنوعیت درج قیمت خودرو در سایت‌ها و فضای مجازی نظیر دیوار بر قیمت، در حالی که همچنان شاهد افزایش قیمت خودرو هستیم، اظهار داشت: تا زمانی که عرضه و تقاضا متعادل نشود و مصرف‌کنندگان واقعی به سمت خرید خودرو هدایت نشوند و همچنین تا زمانی که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای خارج نشده و به یک محصول مصرفی تبدیل نگردد، خودبخود این مشکلات را شاهد خواهیم بود که رفع آن، نیازمند اقدامات فرهنگی است.

وی افزود: جامعه می‌بایست به این بلوغ فرهنگی برسد که تنها مصرف‌کنندگان واقعی اقدام به خرید خودرو نمایند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخش عمده این رفتار، ناشی از اقتصاد بیمار کشور و نقدینگی سرگردان موجود در سطح جامعه است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر این پول‌های سرگردان به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های خاص از جمله تولید هدایت شود، در حوزه قیمت و عرضه و تقاضای خودرو نیز تعادل نسبی ایجاد خواهد شد.نظرات

  • ایرانی جانم فدای وطنم ایرانی جانم فدای وطنم (26 شهریور 1399 ساعت 10:43)

    با سلام . جناب نماینده محترم مجلس شما راست میگویید.
    هر خانوار موجود در هر خانواده با این شرایط تورم و گرانی 4 نفر میانگین بفرمایید،در عرض 2 یا3 سال همه صاحب خودرو میشوند، البته اگر وضعیت مالی خانوار ها به گرد این قیمت گذاری برسه. اضافه تولیدات کجا خواهد رفت؟ شما باید به دلالان داخلی رجوع کنید و جلوی دسیسه های دیگر را بگیرید که با کد ملی دیگران بازی نکنند. خودرو سازان با هزار سعی و تلاش میخواهند تا قیمت ها را به قیمت بازار نزدیک کنند با کمک شورای رقابت که خودشان در گوش مردم زمزمه میکنند این قیمت ها هباب هستش که بزودی برطرف خواهد شد.