1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. آیا محصول جدید JAC تی8 وارد بازار ایران می شود؟ + تصاویر

آیا محصول جدید JAC تی8 وارد بازار ایران می شود؟ + تصاویر

30 شهریور 1399
  • 0

 

پیکاپ T8 یکی از محصولات گروه خودروسازی JAC است که امسال توسط کرمان موتور وارد بازار ایران خواهد شد. باتوجه به تداوم و تشدید تحریم ها و متعاقب آن کاهش فعالیت برندهای خارجی در کشورمان، حضور یک پیکاپ بروز می تواند تنوع این بخش را بهبود دهد.

1.jpg
در ادامه مطلب امروز و با توجه به قطعی شدن حضور تی8 در ایران نگاهی به ویژگی های این خودرو خواهیم داشت.

جک در پیام تبلیغاتی این محصول خود به زیبایی ظاهری، قدرت، ایمنی و راحتی بالا هنگام رانندگی تاکید داشته است.

طراحی

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ تی8 به عنوان یک پیکاپ چینی اولین ویژگی مثبت خود را در طراحی به نمایش می گذارد. اینجا برخلاف اکثر محصولات هموطن خود درگیر ارائه یک مجموعه غول پیکر و اغراق آمیز(که معمولا به دلیل پیشرانه های ضعیف محصولات کارامدی نیز نیستند) در ابعاد نبوده بلکه تلاش کرده تا ویژگی های برتر یک پیکاپ را در چارچوب هشتمین پلتفرم بین المللی خود عرضه کند.

چراغ های اصلی ترکیبی از هالوژن و ال ایی دیی دارند که در قالب یک الگوی مناسب جانمایی شده اند و فاصله بین آنها را یک گریل(جلوپنجره) کاملا کرومی و لوگوی بزرگ JAC پر کرده است. با توجه به توسعه گریل، عملا بامپر(سپر) به قسمتی یکپارچه از دماغه تبدیل شده که قابل تفکیک نیست. در پایین ترین قسمت بامپر چراغ های مه شکن قرار گرفته است.

4.jpg

5.jpg

2.jpg
مجموعه عناصری که نام برده شدند؛ به شکل گیری دماغه ای تقریبا مناسب کمک کرده اند.

یکی از ضعف های نمای جلو را باید به خط برش درپوش موتور، مسیر دایره ای طی شده روی دماغه و هودلاین های (خطوط روی درپوش موتور) غیر موثر آن مربوط دانست که می توانست بهتر از این باشد.

با حرکت به سمت نمای جانبی؛ مجددا با ترکیبی مناسب و متناسب روبرو می شویم که با هلال پلاستیکی بالای فندرها(گلگیر)، رکاب فلزی بزرگ و گارد قسمت بار بر ویژگی های آفرودی آن تاکید شده است.


در نمای عقب؛ چراغ های اصلی طراحی مستطیلی عمودی دارند اما طراحان جک با افزایش عرض چراغ روی بدنه بر زیبایی کار  افزوده اند.


رینگ های آلومینیومی در حالت استاندارد 18 اینچی هستند و با لاستیک های 60/265 هماهنگ شده اند.


از منظر ابعاد این محصول برابر با 5325 میلیمتر در طول، 1880 میلیمتر در عرض و 1830 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 3090 میلیمتر است. عدد مربوط به فاصله محورها و توسعه آن چند کد مهم را در اختیار مخاطب قرار می دهد: اول آنکه این محصول فضای مناسبی را در کابین پیش روی سرنشین قرار می دهد و دیگر آنکه ثبات و پایداری روی جاده در راستای رانندگی باکیفیت را تضمین می کند.

 

کابین 

جک همانطور که در وب سایت خود اشاره کرده؛ می خواهد فضای داخلی یک سدان را برای این محصول خود ارائه دهد یعنی تاکید بر فضای باز و راحتی بالای کابین.

6.jpg

بدین منظور قسمت های زیادی از جزئیات داخلی از مواد دارای بافت نرم تولید شده اند و صندلی ها نیز روکش چرمی باکیفیتی دارند. استراحتگاه دست راننده، کنسول دو بخشی هماهنگ با رنگ تریم، نگهدارنده لیوان، استارت دکمه ای، نمایشگر دیجیتال بین نشانگرهای آمپر، بلوتوث، نمایشگر لمسی اصلی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی، تهویه اتوماتیک و ... از جمله امکانات کابین است.

7.jpg

ایمنی

از ویژگی های ایمنی این محصول باید به کروز کنترل، دوربین 360 درجه، ورود بدون کلید، دستیار حرکت در سربالایی، کنترل کننده سرعت الکترونیک(سیستم پایداری الکترونیکی)، ABS و EBD، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، دو ایربگ، سنسورهای پارک جلو و عقب، ضبط کننده ویدئو از مسیر و ... قابل اشاره است.

8.jpg

9.jpg

10.jpg

پیشرانه

تی8 با توجه به تریم دارای نسخه های بنزینی و دیزل است. نمونه بنزینی از پیشرانه 2 لیتری توربو با استاندارد آلایندگی یورو 5 استفاده می کند. میزان خروجی 188 اسب بخار و گشتاور 290 نیوتن متر محاسبه شده است. این مجموعه با جعبه دنده 6 سرعتی دستی هماهنگ شده است.

11.jpg

سامانه تمام چرخ محرک برای این تریم فعال است.

در نمونه دیزل نیز از پیشرانه 2 لیتری سی تی آی استفاده شده که میزان خروجی آن 150 اسب بخار و گشتاور 360 نیوتن متر است.

ظرفیت باک 76 لیتر اعلام شده است.

 

 نظرات