1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. بررسی کیفی خودروهای سواری در مردادماه؛ پژو ۲۰۰۸ تنها خودرو ۵ ستاره

بررسی کیفی خودروهای سواری در مردادماه؛ پژو ۲۰۰۸ تنها خودرو ۵ ستاره

31 شهریور 1399
  • 2

 

براساس گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سواری تولیدی در مردادماه سال جاری، محصول پژو ۲۰۰۸ ایران‌خودرو تنها خودرویی است که پنج ستاره کیفی را کامل کسب کرده است اما از سوی دیگر خودرو تک ستاره در این بررسی کیفیت خودروها دیده نمی‌شود. این در حالی است که ۱۶ خودرو سه ستاره کیفی و پنج خودرو چهار ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

براساس ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، درحالی که برخلاف گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سواری در ماه‌های گذشته، در گزارش مردادماه به کیفیت خودروهای سطح قیمتی یک و سه اشاره نشده است؛ از یک سو پژو ۲۰۰۸ از سطح قیمتی دو، تنها خودرویی است که پنج ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده است اما از سوی دیگر خودروی تک ستاره کیفی هعم دیده نمی‌شود.

در خودروهای سواری در سطح قیمتی دو؛ پس از پژو ۲۰۰۸، هایما S۷ اتوماتیک چهار ستاره و همچنین خودروهای جک S۵، جک S۳، تیگو ۵ و SWM G۰۱ سه ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در همین سطح قیمتی NEW MVM X۳۳S، دو ستاره از پنج ستاره کیفی را دریافت کرده است.

در گروه قیمتی چهار خودروهای سواری، پژو ۲۰۷ و پژو ۲۰۷ صندوقدار، دناپلاس و برلیانس H۲۳۰ در این ارزیابی موفق به کسب چهار ستاره کیفی شده‌اند.  

خودروهای سواری دنا، پژو ۲۰۶ صندوقدار و مدل بدون صندوق آن، رانا، سورن، پژو پارس اتوماتیک و پژو پارس(ایران‌خودرو کرمانشاه، فارس، تهران، خراسان، مازندران و صنایع خودروسازی فردا) توانسته‌اند در این ارزیابی سه ستاره از پنج ستاره کیفی را در سطح قیمتی چهارم به خود اختصاص دهند.

در این گروه همچنین پژو ۴۰۵ خراسان در رده دو ستاره کیفی قرار گرفته است.

در خودروهای سواری در سطح قیمتی پنجم؛ محصولات کوییک و کوییک R، تیبا، تیبا ۲ و ساینا موفق به کسب سه ستاره کیفی و سایپا X۱۳۱  همین خودروسازی و سایپا X۱۳۱ شرکت پارس‌خودرو، دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در مدل ارزیابی کیفی خودروهای داخلی این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند. یک ستاره پایین‌ترین و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

 

 

منبع ایسنا


نظرات

  • شهرام شهرام (1 مهر 1399 ساعت 18:32)

    نزدیک به نیم قرن هست که داریم تو این صنعت با خودروسازهای کوچک و بزرگ خارجی فعالیت میکنیم ولی هنوز نتونستیم یک خودرو با درجه کیفی بالا تولید کنیم .البته با محصولاتی که پر از ایراد و اشکال به مردم فروخته میشه حتی به همین ارزیابی داخلی هم نمیشه خیلی اعتماد داشت.چطور کشور ی مثل چین که سابقه فعالیتش در این صنعت بسیار کمتراز ماهست توانست خودرو با درجه کیفی بالاتر از ما تولید کنه ؟ تنوع تولید ، امکانات مختلف ، مدلهای جدید و به روز در تولیداتشون کاملا مشخص هست .ولی ما هنوز با عوض کردن چراغ و سپر ادعای ماشین مدل جدید داریم .اونم با کلی افزایش قیمت .

  • Mehran1990 Mehran1990 (31 شهریور 1399 ساعت 12:35)

    برلیانس 230 بینظیره