1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از بمب دینامیک تویوتا! معرفی GR سوپراسپرت در لمانز + عکس

رونمایی از بمب دینامیک تویوتا! معرفی GR سوپراسپرت در لمانز + عکس

بمب دینامیک تویوتا! معرفی GR سوپراسپرت در لمانز + عکس
4 مهر 1399
  • 0

 

مدت زیادی است که خبرهایی درباره توسعه یک هایپرکار هیبریدی و مخوف توسط تویوتا با نام GR سوپر اسپرت به گوش می‌رسد. آخرین بار خبری درباره ثبت معنوی محفظه کابین خاص این خودرو منتشر شد و بسیاری از افراد این خبر را نشانه‌ای از روند مثبت توسعه هایپرکار تویوتا دانستند.


خب به نظر می‌رسد دیگر نیازی به صبر بیشتر نیست زیرا خود ژاپنی‌ها اقدام به رونمایی رسمی GR سوپر اسپورت در هشتاد و هشتمین دوره برگزاری مسابقات لمانز خواهند کرد. راننده این خودرو راننده اسبق تویوتا گازو ریسینگ آقای الکس وارز خواهد بود. معرفی عمومی این خودرو شامل حضور در پیست و گرامی داشت بازگشت به لمانز در سال جاری می‌باشد.

toyota-gr-super-sport-dynamic-7.jpg
حضور این خودرو در لمانز کاملاً مناسب است مخصوصاً اینکه هایپرکار هیبریدی تویوتا بر پایه مدل مسابقه‌ای و موفق تویوتا TS050 هیبریدی بنا شده است. این خودروی مسابقه‌ای در لمانز ۲۰۱۶ معرفی و باعث شد تویوتا اولین پیروزی خود در این مسابقات را ثبت کرده و رکورد سریع‌ترین لپ تایم را بر جای بگذارد. در ژوئن ۲۰۱۸ بود که اعلام شد GR سوپر اسپورت با استفاده از پیشرانه ۶ سیلندر ۲.۴ لیتری توئین توربویی که در وسط خودرو نصب شده و دارای دستیار هیبریدی است تولید خواهد شد. این پیشرانه ظاهراً قدرت ۹۸۶ اسبی خواهد داشت.

toyota-gr-super-sport-dynamic-5.jpg
انتظار می‌رود حداقل ۲۰ نسخه جاده‌ای از این هایپرکار تولید شود تا بتوان قوانین جدید فیا برای مسابقات استقامت را پاس کرد.

بی‌شک GR سوپر اسپرت جزو به‌یادماندنی‌ترین خودروهای تویوتا در سال‌های اخیر خواهد بود. تست‌های این خودرو در پیست شروع شده ولی سرانجام آن را در آینده‌ای نزدیک خواهیم دید.

toyota-gr-super-sport-dynamic-6.jpg
انتظار می‌رود قیمت این هایپرکار نیز مرز ۱ میلیون دلار را رد کند. البته طراحی پیست محور و ویژگی‌هایی همچون نبود شیشه‌های عقب باعث خواهند شد GR سوپر اسپرت قیمت بالای خود را توجیه کند.

 

 

منبع پدال


نظرات