1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. حضور پیکاپ جذاب شرکت دانگ‌فنگ در ایران + عکس

حضور پیکاپ جذاب شرکت دانگ‌فنگ در ایران + عکس

6 مهر 1399
  • 0

 

صبح دیروز در مرکز شماره‌گذاری تهران نسخه جدیدی از پیکاپ ریچ دانگ فنگ دیده شده است. این خودرو که پیکاپ ریچ 6 نام دارد، جدیدترین نسخه از پیکاپ ریچ در بازار چین است و انتظار داریم در آینده نزدیک وارد بازار ایران شود.
 
نکته قابل توجه در خصوص پیکاپ ریچ 6، تولید این خودرو با سیستم الکتریکی با همکاری نیسان است، بنابراین احتمالا نخستین پیکاپ الکتریکی یا پلاگین هیبریدی بازار ایران را در ماه‌های آتی شاهد خواهیم بود.
 
پیکاپ ریچ را می‌توان نسخه چینی نیسان ناوارا دانست. در طول عرضه چند مدل از پیکاپ ریچ توسط دانگ فنگ، این شرکت همواره از همکاری و مشارکت‌های نیسان سود برده است تا بتواند محصولات بهتری را به بازار عرضه کند.

22.jpg
 
تولید نسل اول دانگ فنگ ریچ پس از قطع تولید نیسان پیکاپ در پارس خودرو آغاز شد و پس از مدتی خط تولید این پیکاپ به زامیاد منتقل شد. سایپا تاکنون در چند نمایشگاه خودرو نیز نسل دوم دانگ فنگ ریچ را به نمایش گذاشته اما این نسل جدید این خودرو هیچ‌گاه وارد مرحله تولید و عرضه به بازار نشد.
 
نسل جدید دانگ فنگ ریچ به عنوان نسخه چینی نیسان ناوارا در سال 2019 معرفی شد. همان‌طور که گفتیم این خودرو پیکاپ ریچ 6 نام گرفته و با چهره‌ای به روز و خشن، مشابه دیگر پیکاپ‌های آسیایی به مشتریان معرفی شد.

24.jpg
 
پیکاپ ریچ 6 با چند پیشرانه به مشتریان چینی عرضه شده است. نخستین پیشرانه همان موتور 2.4 لیتری بنزینی است که 158 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. دومین پیشرانه قابل انتخاب موتور 2.5 لیتری توربودیزل است که 140 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن‌متر گشتاور ارائه می‌دهد. هر دو نسخه با گیربکس‌های پنج سرعته دستی و شش سرعته اتوماتیک ZF قابل خریداری هستند. قیمت پیکاپ ریچ 6 در نسخه‌های مجهز به موتور احتراق داخلی با توجه به امکانات و تجهیزات، رقمی بین 84800 تا 139800 یوان تعیین شده است.
 
سومین پیشرانه قابل انتخاب منحصر به نسخه الکتریکی پیکاپ ریچ 6 می‌شود. این نسخه به موتور الکتریکی با 160 اسب بخار قدرت و 420 نیوتن متر گشتاور مجهز است و پکیج باتری با ظرفیت 68 کیلووات ساعت نیز وظیفه تامین انرژی پیشرانه الکتریکی پیکاپ ریچ 6 برقی را برعهده دارد. این نسخه در بازار چین با قیمت 130 هزار یوان عرضه می‌شود و مشخص نیست که آیا برنامه‌ای برای تولید پیکاپ ریچ الکتریکی در بازار ایران وجود دارد یا خیر.

23.jpg

 این پیکاپ چینی در بحث امکانات رفاهی و ایمنی به نمایشگر لمسی، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور پارک عقب، تنظیم وضعیت انتقال قدرت الکتریکی، قفل دیفرانسیل عقب هوشمند، کامپیوتر سفر، تریم داخلی چرم، سامانه کنترل پایداری، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، تهویه الکتریکی، کروز کنترل، کیسه هوای راننده و سرنشین، استارت دکمه ای و… مجهز است.نظرات