1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. بازار لوازم یدکی مملو از قطعات بی‌کیفیت خودرو شد

بازار لوازم یدکی مملو از قطعات بی‌کیفیت خودرو شد

7 مهر 1399
  • 0

 رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران گفت: متأسفانه واردات قطعه خودرو متوقف شده و در این شرایط قطعات به صورت قاچاق و بی‌کیفیت راهی بازار می شود.

علی‌رضا نیک آئین با اشاره به اینکه بازار قطعات یدکی خودرو مملو از قطعات بی کیفیت  است اظهار داشت: متأسفانه واردات قطعه متوقف شده در این شرایط قطعات به صورت قاچاق و بی‌کیفیت راهی بازار می شود نکته قابل تامل اینجاست قطعه سازان بزرگ نیز به دلیل تعهدات معوق شرکت‌های خودروساز محصولات خود را راهی کارخانجات کرده و توزیع مناسبی در بازار انجام نمی‌دهند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این موضوع برخی از کارخانجات تولید قطعه که به صورت زیر پله‌ای فعالیت می‌کردند با توجه به توانمندی خود قطعاتی را تولید و راهی بازار می‌کنند که فاقد کیفیت است جالب اینجاست سازمان استاندارد و واحدهای نظارتی نیز توجهی به این موضوع نداشته و به نوعی بازار پر از کالا های بی کیفیت است.

نیک آئین در ادامه با تاکید بر اینکه میزان مراجعات مردم به تعمیرگاه ها بابت برگشتی قطعات نصب شده بسیار زیاد است، گفت: تعمیرکار در مقابل این فشارهای وارده نمی داند چه کار کند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با طرح این پرسش که چرا دولت مجوز واردات کامیون های 3 سال کارکرده صادر کرده اما فکری به حال تأمین قطعات آنها نکرده است، افزود: این کامیون ها با سوخت یورو 5 باید کار کنند اما وقتی سوختی نیست و قطعه وجود ندارد چگونه می توان از این کامیون ها در داخل کشور استفاده کرد.

منبع تسنیم


نظرات