1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی اولین شاسی‌بلند الکتریکی فولکس‌واگن با 3 سال شارژ رایگان + عکس

معرفی اولین شاسی‌بلند الکتریکی فولکس‌واگن با 3 سال شارژ رایگان + عکس

اولین شاسی‌بلند الکتریکی فولکس‌واگن با 3 سال شارژ رایگان + عکس
10 مهر 1399
  • 1

 

فولکس‌واگن اولین شاسی‌بلند الکتریکی خود را رونمایی کرد. فولکس‌واگن ID.4 دومین مدل الکتریکی فولکس‌واگن است و این شرکت می‌خواهد با آن استفاده از ماشین‌های الکتریکی را در جهان همگانی کند.

هدف فولکس‌واگن تبدیل شدن به یک خودروساز الکتریکی است. این شرکت فروش اولین مدل الکتریکی خود به نام ID.3 را یک ماه پیش آغاز کرد.

ID.4 برای فولکس‌واگن ماشین مهم‌تری است. برخلاف ID.3 که با تمرکز بر بازار اروپا ساخته شده، ID.4 بزرگ‌ترین بازارهای جهان در چین و آمریکا را هدف گرفته است.

Volkswagen-ID.4_1st_Edition-2021-1280-0d.jpg
قرار است ID.4 علاوه بر آلمان در کارخانه‌هایی در چین و آمریکا هم ساخته شود و فولکس‌واگن پیش‌بینی کرده که تولیدش تا سال ۲۰۲۵ به ۵۰۰ هزار دستگاه در سال برسد.

ظاهر ماشین ساده و با خطوطی شبیه به ID.3 طراحی شده است. اتاق هر دو مدل هم به هم شبیه است. برای ساده‌تر کردن داخل ماشین، همه دکمه‌ها حذف شده و بخش‌های مختلف ماشین از طریق یک نمایشگر لمسی کنترل می‌شود که در مدل‌های ارزان‌تر ده اینچی و در مدل‌های گران‌تر ۱۲ اینچی است.

Volkswagen-ID.4_1st_Edition-2021-1280-0c.jpg
ID.4 بر روی پلتفرمی مشترک با ID.3 ساخته می‌شود. باتری‌ها در کف ماشین قرار دارد. نیروی باتری‌های به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و ماشین می‌تواند با هر بار شارژ تا ۵۲۰ کیلومتر حرکت کند. فولکس‌واگن می‌گوید ID.4 پس از نیم ساعت شارژ با شارژرهای سریع می‌تواند تا ۳۲۰ کیلومتر حرکت کند. حداکثر سرعت ماشین ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است.

رونق شاسی‌بلندهای کوچک باعث شده خودروسازان دیگر هم در این بخش مدل‌های الکتریکی عرضه کنند. تسلا، خودروساز آمریکایی از رقیبان جلوتر است و مدل Y کارخانه اکنون فروخته می‌شود. فورد از چند ماه آینده شاسی‌بلندی به نام موستانگ ماخ-ئی را به بازار عرضه می‌کند و نیسان از سال آینده مدل آریا را به بازار خواهد فرستاد.

Volkswagen-ID.4_1st_Edition-2021-1280-2f.jpg
اشکودا و سئات، زیرمجموعه‌های دیگر فولکس‌واگن هم قرار است براساس پلتفرمی مشابه با ID.4، مدل‌های مشابهی بسازند.

قیمت گران‌ترین مدل ID.4 در بازار آمریکا نزدیک به شصت هزار دلار است. اما مدل‌های ارزان‌تر با قیمت پایه۴۰ هزار دلار فروخته می‌شود که حدود ده هزار دلار از تسلا ارزان‌تر است. خریداران همچنین می‌توانند سه سال ماشین خود را مجانی شارژ کنند.

فولکس‌واگن امیدوار است با این قیمت و مسافت طولانی که ماشین می‌تواند با هر بار شارژ حرکت کند، بسیاری از مشتریان شاسی‌بلندهای بنزینی و دیزل را به خرید ID.4 ترغیب کند.

Volkswagen-ID.4_1st_Edition-2021-1280-1f.jpg

 

 نظرات

  • نیما نیما (10 مهر 1399 ساعت 13:04)

    ای خدا ایران را از بلاها نجات بده تا کی جونها ارزو بدل باشند . بخدا کشورهای عربی چقدر عاقل هستند وملت هاشونو غرق در تمام امکانات کردند وانوقت ایران در تفکرات قرون وسطی زندگی میکند وجالب است بر دیگران وبخصوص کشورهای عربی خرده میگیرند واقعا خنده دار است .