1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. شاهين به جهت كيفيت، ظاهر و مباحث فني قابل قبول است

شاهين به جهت كيفيت، ظاهر و مباحث فني قابل قبول است

10 مهر 1399
 • 5

 

كارشناس اقتصاد مركز ملي رقابت گفت: بازار خودروي ايران به خودروهاي جديد و به روز نياز دارد. از اين رو، طراحي و توليد محصول جديد سايپا (شاهين) مي تواند كمك كند تا صنعت و بازار خودرو در دو سال آينده متحول شود.

سميرا غلامي درباره ورود خودرو جديد سايپا و اينكه شاهين تا چه حد مي تواند بر بازار خودرو و حتي توليدات اين صنعت اثر بگذارد، گفت: به نظر مي رسد شاهين بتواند تغييرات مناسبي را در بازار خودرو ايجاد كند، البته اين تاثيرگذاري را نمي توان در كوتاه مدت ديد و براي اينكه بازار خودرو با ورود محصول جديد با تغييرات مواجه شود، نياز به زمان دارد.

وي با بيان اينكه در بلندمدت تاثير حضور خودرو شاهين در بازار بيشتر خواهد شد، گفت: اگر شاهين به جهت كيفيت و قيمت مناسب باشد، مي تواند نياز خيلي از شهروندان را پوشش دهد و اين همان خواسته اي است كه بارها در مورد تنوع محصولات خودرويي عنوان مي شود.

این كارشناس اقتصاد مركز ملي رقابت افزود: طراحي و توليد خودرو شاهين بيانگر آن است كه گروه خودروسازي سايپا نسبت به ساير شركت هاي خودروسازي موفق عمل كرده و مي تواند بخشي از تقاضاهاي موجود بازار را پاسخ دهد.

وي خاطرنشان كرد: محصول شاهين به جهت كيفيت، ظاهر و مباحث فني قابل قبول است به همين دليل شركت هاي خودروسازي بايد تمام سعي و تلاش خود را انجام دهند تا خودروهايی كه مردم انتظار دارند طراحي و توليد شود؛ طي اين سال ها كمتر شاهد تولید خودروهاي جديد داخلي بوديم.

غلامی با بيان اينكه گروه خودروسازي سايپا پرايد را كنار گذاشت و اين اتفاقي مثبت براي صنعت خودروي داخلي است، تصريح كرد: صنعت خودرو ايران همواره با پرايد قضاوت مي شد حال با كنار گذاشتن آن نگاه ها به مرور نسبت به این صنعت تغيير خواهد كرد.

وي گفت: زماني كه مردم با خودرو شاهين و قابليت هاي آن آشنا شوند، صنعت خودرو جان مي گيرد و حاشيه هايی كه در مورد اين حوزه وجود دارد از بين خواهد رفت. كيفيت خودرو براي مردم اهميت زيادي دارد لذا سايپا بايد تمام تلاش خود را انجام دهد تا خودرو كيفي به مردم تحويل دهد. در اين صورت مردم هم به صنعت خودرو و پتانسيل هايی كه در اين حوزه وجود دارد اعتماد خواهند كرد.

 

#رپورتاژنظرات

 • علی علی (10 مهر 1399 ساعت 17:41)

  کرکس بیشتر بهش میاد...وقتی سیستم تعلیق و کمک هاش پرایده.....پالون نو مبارک!!!!!

 • یونس مژده آور از تهرانسر یونس مژده آور از تهرانسر (10 مهر 1399 ساعت 14:07)

  منم فکر میکنم با آمدن خودروی شاهین که یک خودروی کاملا ایرانی و خیلی خودروی زیبایی هستش بتوان صنعت خودروی کشور را سامان داد و نیازی به واردات خودرو و قطعات نداشته باشیم و در زمینه واردات کاملا خودکفا باشیم چراکه این خودرو کاملا از بدنه اش گرفته تا موتورش تولید مهندسان کشورمان میباشد به امید روزی که در همه زمینه ها خودکفا باشیم

 • محمد جواد محمد جواد (10 مهر 1399 ساعت 13:08)

  چه فایده که فقط ادمایی که پول هنگفت دارن میتونن بخرن تا موقعی ماشینی که مردم عادی جامعه نتونن بخرن مفت نمی ارزه حالا شما هعی بگو خوبه فروشنده هیچ وقت نمیگه ماستم ترشه

 • منتقد منتقد (10 مهر 1399 ساعت 09:19)

  واقعا شاهین توانایی ثبات بازار رو داره با چه تضمینی... ماشینی که نصف اپشناش سفارشیه موتور پرایده و هزاران کپی و مشکل میخواد بازار رو به ارامش برسونه واقعا اخرین برگتون شاهینه یا نه بازم واسه مردم خواب دیدید بعد شاهین میخواین کدوم خودرو رو کپش کنید میخوان چراغای کدومو عوض کنید
  راستی k132ایران خودرو کجاست دیگه خبری ازش نیست ................

  منقد منقد (25 شهریور 1400 ساعت 15:56)

  دوست عزیز پراید مگه پراید220 سرعت داره????