1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. انتشار جزییاتی از طرح خودرودار کردن خانوارهای بدون خودرو

انتشار جزییاتی از طرح خودرودار کردن خانوارهای بدون خودرو

16 مهر 1399
 • 8

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت که دو طرح خودرو دار کردن خانوارهای بدون خودرو و تشویق زاد و ولد که طراح آنها است در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است.

سید علی موسوی اظهار کرد: طرح خودرو دار کردن خانوارهای بدون خودرو با سهام عدالت ساز و کاری را پیش بینی کرده که خانوارهای 5 دهک پایین که خودرو ندارند برای خودرودار شدن نیاز به یک ریال هزینه هم نداشته باشند و از سویی یک ریال بار مالی هم برای دولت ایجاد نخواهد شد، بلکه این خانوارها با سهام عدالت خودرودار می شوند و از طرفی 50 درصد سهام عدالت آنها هم سر جای خود می ماند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس این طرح را در راستای جهش تولید، ایجاد اشتغال و همچنین خودرو دار کردن خانوارهای بدون خودرو عنوان کرد.

موسوی در بخش دیگری از این گفت و گو درباره طرح تشویق زاد و ولد نیز گفت: بر اساس این طرح برای فرزندان سوم به بعد سهام آیندگان در نظر گرفته می شود. بر این اساس به فرزندان سوم یک و نیم میلیون تومان، فرزندان چهارم 2 میلیون تومان و فرزندان پنجم به بعد 2 و نیم میلیون تومان سهام تعلق می گیرد.

نماینده مردم ملکان در مجلس ادامه داد: همچنین در این طرح پیش بینی کردیم که هر مادری که فرزند دار می شود برای هر  فرزند یک میلیون تومان به صورت نقدی یا سهام دریافت کند. از طرفی فرزندان سوم به بعد به اندازه یارانه شان از محل فروش سهام هر ماه یارانه دریافت می کنند که این یارانه تا سن 10 سالگی بچه ها به خانوارهای سه دهک پایین اختصاص می یابد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس همچنین گفت که این طرحها تحویل هیات رئیسه مجلس شده و در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس قرار دارد.

منبع ایلنا


نظرات

 • لیلا لیلا (18 مهر 1399 ساعت 05:50)

  نمیخواددولت به فکرخودرودارکردن مردم باشدواقعابااین اوضاع مملکت تازه پیشنهادزادوولدهم میدهیدکدام مشکل مردم راحل کردیدکه پیشنهادجدیدهم میدهیدبه فکرزنان سرپرست خانواده ومشکل معیشت ومسکن آنهانیستیدخودتون تورفاه وجیبتون پرشده به مشکل مردم توجه نمی کنیدخدا *********** کنه

 • سعید سعید (17 مهر 1399 ساعت 02:31)

  تمامش دروغه اصلا گول این موهومات رو نخورید اینها اگر میخواستن حرف راست بزنن الان وضع مملکت ما این نبود

 • Totiya Totiya (16 مهر 1399 ساعت 21:44)

  اولا که شما *******ها جایی نمیخابین که اب زیرتون بره دوم اینکه اونایی که نتونستن تا حالا سهام عدالت ثبت نام کنن چی؟
  سوم اینکه با این قیمت های **** که یه مشت *** درست کردن مگه بزودی هیچ الاغی بابت این گاریها پول نخواهد داد و خودروسازهای ***** بشینن ******
  سلام گرگ بی طمع نیست

 • امیر امیر (16 مهر 1399 ساعت 18:19)

  چائیدی !!!!!! دوزار میندازین کف دست یه بدبخت تا بچه دار بشه و دهنش صاف تا بیاین بهش سهام بدبد ده بیست سال دیگه یه ماشین بگیره که چی بشه ؟؟؟؟؟؟ تازه اونوقت میخواهید اون ماشین هم حتما وانت پراید باشه ؟ آره حاجی ؟؟

 • منتقد منتقد (16 مهر 1399 ساعت 13:23)

  خب بگید چه ماشینی میدید پراید یا بنز مهم ماشینیه که میدین بعد چند ماه خون به جیگر کردن یه پژو دنده ای میدین بعد منتم میزارین تازشم بدین ایا کشور تمام داره تا بنزین و جواب گو باشه جاده ها چی بعدشم هوای شهر ها همینشم الودس اول زیر سازی کنید بعد بیان *** بزنید

 • یوسف یوسف (16 مهر 1399 ساعت 11:34)

  چه لزومی دارد همه ماشین دارشوند بیفتند به خیابان ان هم باخودرو صفر با این بنزین . مشکل دلالی است نه کمبود.ترتیبی اتخاذ فرمااید مثل بورس پول زیاد مردم از بین برود

  محمد محمد (16 مهر 1399 ساعت 14:12)

  اخه به توچه تواصلامیفهمی فقر یعنی. نصف مردم ایران فقط ارزوشون اینه که صاحب خودرو بشن. دولت بااین کار کلی خدمت به جامعه پایین میکنه.

  منتقد منتقد (16 مهر 1399 ساعت 16:10)

  نه داری سخت اشتباه میکنی چون طبقه پایین پول بنزین سه هزار تومنی ندارن دوما خیابونای شهر جواب گو نیست سومن هوای شهر از حالت خراب خرابتر میشه چهارم اگه به پایین شهر سر بزنی میبینی که دزدی زیاده کوچه ها تنگه همه خونه ها پارکینگ نداره پس فقط یه طرحه چرته چون شاید گروهی رو ازاد کنه ولی همون گروه با بقیه مردم درگیر بسیاری از مشکلات میشن