1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. خودرو نخرید؛ ارزان می‌ شود!

خودرو نخرید؛ ارزان می‌ شود!

25 مهر 1399
 • 6

 

هیچ تحلیلی از بازار خودرو وجود ندارد و هم‌اکنون هیچ‌خرید و فروشی در بازار خودرو انجام نمی‌شود و تنها قیمت‌ها به‌بالاترین سطح خود رسیده و رکوردهای جدیدی به‌ثبت می‌رساند.

قیمت‌های جدید بازار خودرو درحالی منجر به‌کاهش قدرت خرید و صفر شدن میزان معاملات در بازار خودرو شده که فعالان این حوزه معتقدند با اجرایی شدن وعده‌های بانک‌مرکزی با هدف کنترل قیمت ارز، قیمت‌ها در بازار خودرو کاهشی خواهد بود. از این رو توصیه می‌شود مردم فعلا خودرو نخرند.

درادامه نعمت‌الله کاشانی، نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران به‌بیان نظرات خود می‌پردازد. 

درحال‌حاضر قیمت‌گذاری خودرو به‌چه‌شکل است؟ 

براساس تصمیمات اخیر کمیته خودرو مقرر شده زمان نهایی شدن عرضه خودرو در بورس کالا، سازمان حمایت جایگزین شورای‌رقابت در قیمت‌گذاری خودرو شود. اما با این حال نوسانات ارزی چندروز اخیر و ثبت رکوردهای جدید قیمت دلار نشان داد که واگذاری تعیین قیمت به‌هر نهادی درصورت عدم‌تامین به‌موقع خودرو نمی‌تواند تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد.

 رونق بازار خودرو در هفته‌ گذشته چه‌میزان بوده است؟ 

هیچ تحلیلی از بازارو  قیمت خودرو وجود ندارد و هم‌اکنون هیچ‌خرید و فروشی در بازار خودرو انجام نمی‌شود و تنها قیمت‌ها به‌بالاترین سطح خود رسیده و رکوردهای جدیدی به‌ثبت می‌رساند. با تحقق وعده رئیس‌ کل بانک‌مرکزی مبنی‌بر تزریق روزانه 50میلیون‌دلار به‌بازار ارز و شکستن قیمت‌ها در بازار ارز می‌توان شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو نیز بود و تنها امید فعالان این حوزه هم‌اکنون به‌این موضوع است. توقف معاملات در بازار خودرو نشان می‌دهد این افزایش قیمت‌ها تنها جو روانی است که بر بازار حاکم شده و می‌تواند تنها یک حباب باشد.

نرخ‌های اعلامی فروشندگان در بازار تا چه‌میزان با واقعیت ارزش خودرو مطابقت دارد؟ 

با وجود خبر تزریق ارز به‌بازار شاهد بی‌تاثیری این موضوع در بازار خودرو بوده‌ایم و بازار خودرو همچنان قفل بوده و هیچ خرید و فروشی در آن انجام نمی‌شود. نوسانات ارزی در کنار کمبودهایی که در بازار وجود دارد، سبب ایجاد جو روانی در بازار شده و قیمت‌ها را به‌شکل چشمگیری افزایش داده؛ هرچند که این قیمت‌ها واقعی نبوده و حبابی بیش نیست. توصیه می‌شود خریداران خودرو فعلا خرید خود را به‌تعویق بیندازند و خرید نکنند؛ چرا که امکان بازگشت قیمت‌ها وجود دارد و فروشندگان خودرو نیز امیدوار به‌کاهش دوباره قیمت‌ها در بازار هستند. 

 

 نظرات

 • رضا رضا (25 مهر 1399 ساعت 20:47)

  محض رضای خدادرست هفت ماهه این حرفومی زنین(خودرونخرین ارزان می شود)که تابحال نتیجه عکس داشته!!!خداوکیلی ضررماروکی می خوادبده عیدخودروی 207 رومی خواستم بخرم 138 تومن الان شده 375تومن 240 چهل تومن افزایش ...!!!؟؟؟یعنی به نرخ هفت ماه قبل دوتاخودرو207 بیشتر(حدودا)میشدخرید(البته بجز خودروی اول که می خواستم بخرم)حالا بازم مگیدنخر..من موندم میان دوخریکی میگه بخریکی میگه نخر!!!!؟؟؟؟علی برکت الله.........!!!!البته خیلی عذرمیخوام

 • منتقد منتقد (25 مهر 1399 ساعت 20:07)

  واقعا این حرف قبل عید نبود تا کی نخریم 6 ماه یه سال 100 سال همش وعده

 • امیر امیر (25 مهر 1399 ساعت 11:54)

  چهل ساله میگید نخرید اصلا مگه ما توانایی خرید داریم
  انگار از اوضاع مردم کامل بیخیرید
  یا اینکه سرنخ به دلالان و سرمایه دارا میدید
  بالاخره بدونید این تفکرات شما فرسنگها از بطن واقعی جامعه دورید

 • ایرانی واقع بین ایرانی واقع بین (25 مهر 1399 ساعت 10:38)

  نمی دونم به این وعده ها بخندم یا گریه کنم ؟!!!! هر وقت گفتن کاهش می یابد منظورشون قدرت خرید مردم بوده نه قیمتها !!!

 • هموطن هموطن (25 مهر 1399 ساعت 09:11)

  در مملکت ما جمله نخرید ارزان می شود سالهاست که از طرف مسئولین بی کفایت و بی عرضه خصوصا در مورد خودرو و سکه و دلار و مسکن به کرات شنیده شده و گاها دیده شده در انتها برای موجه جلوه دادن دولت و سایر نهادها بعداز گرانی مثلا 500 در صدی در انتها یک درصد با ترفندهایی که برای تخلیه جیب ملت آموخته اند برای ساعاتی با بوق و کرنا اعلام می کنند. واقعا مارا به خیر شما امیدی نیست.بیش از این شر مرسانید....

 • رضا رضا (25 مهر 1399 ساعت 06:20)

  چقدر این جمله آشناست ،آهان یادم اومد قبلا نوشتن خانه نخرید ارزان میشود که البته نشد