1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. شروع دوباره برخورد با تخلف خودرو‌های دودزا در ۴۶ نقطه از شهر تهران

شروع دوباره برخورد با تخلف خودرو‌های دودزا در ۴۶ نقطه از شهر تهران

شروع برخورد با تخلف خودرو‌های دودزا در ۴۶ نقطه از شهر تهران
25 مهر 1399
  • 0

 

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از برخورد با تخلفات خودرو‌های دودزا در ۴۶ نقطه از پایتخت خبرداد.

سرهنگ محمد حسین حمیدی با اشاره به اینکه در برخی از فصول سال آلودگی بیشتر است، گفت: در فصول پاییز و زمستان به دلیل سردی هوا آلودگی هوا تشدید می‌شود. بر این اساس پلیس راهور تهران بزرگ در حوزه ماموریت خود بحث کنترل و نظارت بر خودرو‌های دود زا را در دستور کار قرار داده و با خودرو‌هایی که شرایط هوا را با خودروی خود ناسالم می‌کنند و باعث افزایش آلودگی هوا می‌شوند، برخورد قانونی خواهد کرد و در این راه کاملا مصمم است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: در شهر تهران آلودگی هوا مسبوق به سابقه است و بخشی از آلودگی هوا مربوط به خودرو‌ها و وسایل نقلیه موتوری است که پلیس بر اساس تحلیل‌هایی که از تردد آن‌ها دارد نظارت خود را در ۶ ماهه دوم بیشتر می‌کند.

وی گفت: هم اکنون همکارانم در ۴۶ نقطه از شهر تهران مستقر و مشغول برخورد با تخلفات خودرو‌های دودزا هستند و در برخی مواقع اعمال قانون و توقیف هم صورت می‌گیرد که علاوه بر این در روز‌های گذشته نیز به صورت هماهنگ انجام می‌گرفته است.

حمیدی افزود: پلیس در صورت مشاهده خودرویی که دودزا است و نقص فنی دیگری دارد آن را متوقف و ضمن اعمال قانون، پلاک آن را فک می‌کند و همان جا، پلاک اعزام به تعمیرگاه به خودرو داده می‌شود و راننده مکلف است تا ۲۴ ساعت به تعمیرگاه مجاز مراجعه و خودرو را از نظر آلایندگی و ایرادات رفع نقص کند.

این مقام انتظامی ادامه داد: راننده می‌بایست خودروی خود را در واحد‌های مجاز سرویس و رفع نقص کند. این مسیر قانونی برای انجام این کار است و خواهش پلیس از شهروندان این است که نگذارند کار به توقیف خودرو و اعزام به تعمیرگاه برسد و رانندگان از هم اکنون پیگیر ایراد خودروی خود باشند و موارد و نواقص را کنترل و رفع کنند.

وی گفت: اگر خودرویی نقص فنی دارد تا درست شدن نواقص به هیچ عنوان در داخل شهر تردد نکنید چرا که همکارانم موظف و مکلف به برخورد و اعمال قانون این خودرو‌ها هستند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص بروز حوادث گفت: حادثه به سادگی رخ نمی‌دهد و در یک لحظه و آن اتفاق روی می‌دهد که ناشی از غفلت است و حتما باید مقدمه‌ای داشته باشد مانند اینکه تلفن شما حین رانندگی زنگ می‌خورد و شما به آن پاسخ می‌دهید تمام حواس شما به سمت آن پرت می‌شود و با عابری که در حال رد شدن از خیابان است برخورد می‌کنید و باعث بروز حادثه‌ای جبران ناپذیر می‌شوید یا اینکه از مسیر خارج شده برای خود و دیگران حادثه می‌آفرینید.

سردار حمیدی تصریح کرد: توصیه ما به رانندگانی که قصد تردد در راه‌ها را دارند این است که خودروی خود را برای شرایط زمستانی آماده و رفع معایب کنند.

 

 نظرات