1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تست و بررسی
  4. بررسی آئودی SQ8 جدید ۲۰۲۰

بررسی آئودی SQ8 جدید ۲۰۲۰

بررسی غول جذاب ژرمن، آئودی SQ8 جدید + تصاویر
2 آبان 1399
  • 1

SQ7 جدید تنها شاسی‌بلند اسپورت آئودی نیست که در سال ۲۰۲۰ خودنمایی می‌کند زیرا برادر کم ارتفاع‌تر، پهن‌تر و کوپه مانند تر آن یعنی SQ8 نیز در سال ۲۰۲۰ به‌روزرسانی جدیدی را برای قوای محرکه خود تجربه کرده است.

New-Audi-SQ8-2020-5-767x432.jpg

این خودرو با کنار گذاشتن نیروگاه دیزلی روی به پیشرانه بنزینی آورده تا طیف بیشتری از مشتریان را به خود جذب کند که عمده آن‌ها نیز در آمریکا و چین زندگی می‌کنند. به همین خاطر شاهد تعویض پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری ۴۲۹ اسبی دیزلی با نمونه بنزینی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو هستیم، پیشرانه‌ای که در نسخه پرچم‌دار RS Q8 نیز بکار رفته است.

New-Audi-SQ8-2020-17-767x432.jpg

قدرت و گشتاور این پیشرانه به ترتیب برابر با ۵۰۰ اسب بخار و ۷۷۰ نیوتون متر بوده و با همکاری گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم کواترو این نیرو به هر چهار گوشه فرستاده می‌شود. همانند SQ7، سیستم تعلیق بادی به‌صورت استاندارد وجود داشته و بهبودهایی نیز در سیستم فرمان پذیری چرخ های عقب رخ داده است. البته کیت بدنه اسپورت خودرو همچون گذشته حاضر بوده و SQ8 به‌صورت استاندارد از رینگ‌های ۲۲ اینچی استفاده می‌کند. در داخل کابین نیز صندلی‌های اسپورت به همراه غربیلک فرمان جذاب و چرم مشکی استاندارد و دوخت های متضاد خودنمایی می‌کنند.

New-Audi-SQ8-2020-13-767x432.jpg

همچون گذشته عمده تمرکز کابین روی صفحات نمایش اصلی و پشت آمپرهای دیجیتالی بوده و کاکپیت مجازی ۱۲.۳ اینچی آئودی به‌صورت استاندارد در این قدبلند لوکس و جذاب حضور دارد.

New-Audi-SQ8-2020-6.jpg

پیشرانه بنزینی جدید در SQ8 حس سرزنده‌تر و بهتری داشته و این موضوع نسبت به SQ7 بیشتر به چشم می‌آید که دلیل آن را می‌توان در ارتفاع کمتر و ذات اسپورت تر SQ8 جست‌وجو کرد.

آئودی SQ8

اگرچه بسیاری از خریداران SQ7 در اروپا از حذف پیشرانه دیزلی ناراحت خواهند شد اما شاید خریدار SQ8 چنین حسی را نداشته باشد. البته قطعاً SQ8 فروش بیشتری نسبت به SQ7 نخواهد داشت زیرا فضای سر کمتری در کابین داشته و فضای بار ۶۰۵ لیتری آن کمتر از برادرش است. همچنین خبری از گزینه هفت صندلی نبوده و قیمتش نیز بالاتر است.

New-Audi-SQ8-2020-15-767x432.jpg

اما خب سواری SQ8 اندکی بهتر از SQ7 است. این خودرو تقریباً وزنی مشابه برادر خود داشته اما به لطف فاصله بیشتر بین چرخ های روبرویی و مرکز ثقل پایین‌تر چسبندگی بیشتری را به دست می‌آورید و پیچ‌ها را با اعتمادبه‌نفس بیشتری طی می‌کنید.

New-Audi-SQ8-2020-14-767x432 (1).jpg

البته نکته مهم اینکه SQ8 2020 راحتی سواری برادر خود را حفظ کرده است. بسیاری از شاسی بلندهای اسپورت راحتی سواری را قربانی می‌کنند تا بتوانند در پیچ‌ها عملکرد تیزی داشته باشند ولی خب آئودی چنین کاری را انجام نداده است. سیستم تعلیق بادی این شاسی‌بلند به خوبی ساخته و پرداخته شده و در حالت کامفورت سواری راحتی داشته و در حالت دینامیک روی سفت خود را نشان می‌دهد.

New-Audi-SQ8-2020-11-767x432.jpg

اما در نهایت باید گفت آنچه باعث می‌شود SQ8 جدید گزینه‌ای جالب‌تر نسبت به SQ7 باشد به نزدیکی آن به برادر ارشد خود یعنی RS Q8 مربوط می‌شود. SQ8 هم‌اکنون از همان پیشرانه ۸ سیلندر نسخه پرچم‌دار RS استفاده کرده و می‌تواند گزینه‌ای ارزان‌تر برای کسانی باشد که از خرید RS Q8 ناتوان هستند.

New-Audi-SQ8-2020-9-767x432.jpg

قدرت این خودرو نسبت به برادر قوی‌تر ۹۲ اسب بخار کمتر است اما حداکثر سرعت جفتشان یکی بوده و در بحث شتاب نیز تنها دو دهم ثانیه اختلاف بین این دو نسخه وجود دارد؛ اما موضوع مهم اینکه قیمت پایه SQ8 حدود ۲۰ هزار پوند کمتر بوده و سواری روزمره آن نیز راحت‌تر است. در این خودرو استایل وحشی RS و سطح تجهیزات آن را نخواهید یافت اما برای بسیاری از افراد این خودرو گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شود.

New-Audi-SQ8-2020-3.jpgآئودی SQ8 جدید آرامش و مصرف کم پیشرانه دیزلی را نادیده گرفته ولی به اصول یک شاسی‌بلند پرفورمنس وفادار باقی مانده است. سواری این خودرو اندکی بهتر از SQ7 است اما شاید مهم‌ترین نکته درباره آن درخشش بیشتر در مقایسه با نسخه پرچم‌دار RS Q8 باشد چراکه از پرفورمنس مشابه و راحتی بیشتر و البته قیمتی کمتر سود می‌برد.

New-Audi-SQ8-2020-10.jpg

مشخصات آئودی SQ8 TFSI کواترو تیپ ترونیک

قیمت: ۸۳۷۴۰ پوند
پیشرانه: ۸ سیلندر ۴ لیتری توربوی بنزینی
قدرت/گشتاور: ۵۰۰ اسب بخار/۷۷۰ نیوتون متر
گیربکس: ۸ سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴.۱ ثانیه
حداکثر سرعت: ۲۵۰ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت: ۱۲ لیتر در هر صد کیلومتر
 

منبع پدال


نظرات

  • کاربر سایت کاربر سایت (21 بهمن 1399 ساعت 19:08)

    عالی