1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. با بولید، نهایت تلاش بوگاتی آشنا شوید + تصاویر

با بولید، نهایت تلاش بوگاتی آشنا شوید + تصاویر

15 آبان 1399
  • 0

بوگاتی از کانسپت جدیدی رونمایی کرده که به گفته کارخانه سرعتش بیش از 500 کیلومتر در ساعت است.

نام این کانسپت بولید (Bolide) است؛ اصطلاحی فرانسوی که برای ماشین‌های سریع به کار می‌رود. ماشین براساس مدل شیرون کارخانه ساخته شده، اما بدنه آن کاملا از نو طراحی شده و موتورش هم تقویت شده است. این ماشین مختص رانندگی در پیست اتومبیلرانی است و مجوز رانندگی در جاده‌های عمومی را ندارد.

01.jpg

بوگاتی می‌گوید شبیه‌سازی‌های کامپیوتری نشان داده که سرعت بولید تنها در ۲/۱ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. ماشین برای رسیدن به سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت بیست ثانیه زمان نیاز دارد.

ماشین با قطعاتی از فیبر کربن و آلیاژ تیتانیوم ساخته شده و وزنش تنها ۱۲۴۰ کیلوگرم است. قدرت موتور ۱۶ سیلندر ماشین هم از ۱۵۰۰ اسب بخار به ۱۸۵۰ اسب بخار افزایش یافته است.

02.jpg

تمرکز طراحان بوگاتی افزایش فشار عمودی هوا بر ماشین بوده تا ماشین در سرعت‌های بالا از زمین جدا نشود. بوگاتی می‌گوید که باله عقب بولید در سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت ۱۸۰۰ کیلوگرم فشار تولید می‌کند.

در بخشی از سقف هم حباب‌های لاستیکی قرار دارد که در سرعت‌های بالا بیرون می‌آید تا هوا با مزاحمت کمتری از روی ماشین عبور کند.

04.jpg

بوگاتی هنوز تصمیمی برای ساخت بولید نگرفته و می‌گوید هدف از ساخت آن نمایش فن‌آوری‌هایی است که در آینده در مدل‌های بوگاتی ارائه خواهد شد.

بوگاتی بخشی از گروه خودروسازی فولکس‌واگن است و برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که کارخانه آلمانی میخواهد این شرکت را بفروشد.نظرات