1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. بازار در انتظار آغاز ریزش قیمت خودروها

بازار در انتظار آغاز ریزش قیمت خودروها

17 آبان 1399
 • 2

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران گفت: افت نرخ ارز سبب می‌شود تا خریداران به انتظار ریزش بیشتر قیمت‌ها از خرید دست بکشند، هر چند بیش از دو هفته است که رکود مطلق در بازار حاکم است.   

بازار خودرو که از ماه‌های گذشته آشفتگی شدیدی را تجربه می‌کند و قیمت‌ها در آن به صورت حبابی بالا رفته و هر کس به صورت سلیقه‌ای قیمتی برای خودروی خود تعیین می‌کند، مدت‌هاست با نوسان نرخ ارز بالا و پایین می‌شود و نرخ دلار، درست یا نادرست به عنوان شاخص دلالان، واسطه‌ها و فروشندگان در قیمت‌گذاری‌ها محسوب می‌شود.

پنجشنبه‌ شاهد ریزش شدید قیمت‌ها در بازار سکه، طلا و ارز بودیم. به‌طوری که سکه بهار آزادی نسبت به روز گذشته افت بیش از دو میلیون تومانی و دلار آمریکا کاهش بیش از دو هزار و ۵۰۰ تومانی را تجربه کرد.

در همین پیوند، نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران گفت: بازار خودرو در هفته‌های گذشته هیچ رونقی نداشته، به طوری که خریداران از خرید و فروشندگان از فروش دست کشیده‌اند، معاملات به صفر رسیده و رکود کامل در بازار حاکم است.

«نعمت‌الله کاشانی» افزود: اگر روند نزولی دلار تداوم داشته باشد، به‌طور قطع بر معاملات خودرویی نیز تاثیرگذار خواهد شد و قیمت‌های حبابی بازار به شدت افت خواهد کرد.

وی در عین حال خاطرنشان‌کرد: با توجه به انجام نشدن معاملات خودرویی، قیمت‌ها هم مشخص نیست.

این مقام صنفی تاکیدکرد:‌ این روزها خریداران بر این باورند قیمت‌ها که بر مدار کاهشی قرار گرفته بود، بیش از هفته‌های گذشته کاهش خواهد یافت و به همین دلیل، از حدود دو هفته پیش تاکنون معاملات قفل شده و رکود مطلق بر بازار حاکم است.

وی ادامه‌داد: انتظار می‌رود ریزش‌ها در بازار خودروهای خارجی شدیدتر باشد، زیرا افزایش بی‌ضابطه و  حباب‌گونه قیمت‌ها در این خودروها به مراتب شدیدتر بود.نظرات

 • یک ایران یک ایران (17 آبان 1399 ساعت 09:13)

  وقتی قانون حاکم نباشد یک خودروی ساخت ایران که 35سال حداقل خودروسازان ایرانی ( ارابه های مرگ و فرغونهای ساخت ایران) دارند تولید میکنند و هیچ کشوری تا امروز 1399/8/15 هست یکد دستگاه از اینهارا نخریده و به هیچ قیمتی و این خودرو با این کیفیت خودشان قیمت گذاری میکنند و حتی از لوکس ترین خودروی دنیا که بنز المان باشد قیمتش از بنز المان در کشور المان بیشتر هست بله هیچ معامله ای هم صورت نمیگیرد مردم قیمتها را در عرض چند ثانیه از دورترین نقاط دنیارا میگیرند ومطلع میشوند چرا دولتمردان خودرو را به داخل ایران وارداتش را ازاد نمیکنند با یک حق گمرک منطقی تا مردم ایران بتوانند یک خودرویی را استفاده کنند که همه دنیا از انها استفاده میکنند چرا مرزها را به روی خودمان بستیم که بعداز دولتها در ایران پیشرفت کردند رسیده اند به این نقطه که برای 80میلیون مردم بدبخت ایرانی معیشتی بدهند درب خانهایشان چی بودیم و کی بودیم و به کجا رسیدیم که هیچکس نشد به رسواییمان یک روز روغن نباتی گیر نمیاد یک روز گوجه از کیلویی 2000تومان میشود 12000تومان خداوند رحمت کند افراید که براین مرزوبوم حکومت میکردند و اجناس فراوان و احتیاج کمی بسیار کم به نظارت داشت ولی اکنون اقایان بازار را از اجناس همه نوع پرکنید احتیاج به بازرسی هم نیست چون اگر از این مغازه گران داد وارد مغازه بعدی میشوند و احتکار هم نمیکنند چون فراوان هست نه اینکه جنسی وارد گمرک میشود حافظ شیرازی روی ان حاکم نیست انهم مرده چرا بانک مرکزی و مجلس و.... همه باید دخالت کنند کشور یک دولت میخواهد نه بعضی از این اقایان خودرا صاحب همه امور میدانند چرا هر کس باید وظیفه خودرا درست انجام دهد نه دخالت در کارهای دیگر داشته باشد (دست ارتشیان محترم و سپاهیان عزیز در ریشه کن کردن این ویروس کرونا درد نکند و خسته نباشید )

 • دوست دوست (17 آبان 1399 ساعت 08:05)

  افزایش قیمت خودروها چندان بی ضابطه هم نبوده
  اولاً شرکت ایران خودرو و سایپا هر لحظه دلشون میخواد قیمت ها رو می برن بالا که یکدفعه می بینیم تا 40 درصد افزایش قیمت رو تایید و اعلام می کنند
  ثانیاً قیمت طلا رو که اتحادیه از دولت قیمت می گیره و می ذاره و نرنرخ دلار هم که دست خودشونه ...