1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. اختیار واردات خودرو در دستان دولت

اختیار واردات خودرو در دستان دولت

18 آبان 1399
 • 4

با عذرخواهی چند روز قبل وزیر صمت از مردم بابت کیفیت پایین خودروها، گمانه‌زنی‌هایی درباره تصمیمات جدید در حوزه واردات خودرو مطرح شده است. در همین حال، مجلسی‌ها نیز نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان نداده‌اند و می‌گویند که دست دولت در واردات خودرو باز است.

 وزیر صمت پنجشنبه گذشته از مردم بابت کیفیت پایین و قیمت بالای خودرو عذرخواهی کرد.

علیرضا رزم حسینی اظهار کرد که در حوزه صنعت خودرو دچار عقب افتادگی هستیم و آن طور که باید در ساخت داخل پیش نرفته‌ایم، این رویه نتیجه تحریم‌هاست که نشان داد صنعت خودرو چقدر وابستگی به ارز دارد. او گفت: بابت خودروهای بی‌کیفیت از مردم عذرخواهی می‌کنم و شرمنده‌ایم که نتوانستیم برای مردم خودرو باکیفیت تولید کنیم.

پس از این اظهارات گمانه‌هایی در خصوص واردات احتمالی خودرو زده شد، مجلسی‌ها نیز نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان نداده‌اند و می‌گویند که دست دولت در واردات باز است، مجلس نیز آن را منع نکرده است.

مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد که دولت برای واردات خودرو نیازی به طرحی از سوی مجلس ندارد. مجلسواردات خودرو را ممنوع نکرده و دولت هر زمانی که بخواهد می‌توانند واردات آن را آزاد کند.

وی گفت: ما برای وارد کردن خودرو طرحی نداریم، اما در طرح کمیسیون که طی هفته‌های آینده به صحن می‌رود موضوع واردات تکنولوژی برای بهبود کیفیت مطرح است.

یوسف داودی، دیگر عضو این کمیسیون نیز می‌گوید: بحث واردات خودرو در مجلس مطرح است و نظرات مثبت و منفی برای آن وجود دارد. برخی از نمایندگان نیز پیشنهاد واردات داده‌اند. مجلس نیز طرحی برای حوزه خودرو دارد که احتمالا در هفته آینده بررسی نهایی آن انجام می‌گیرد.

بهزاد رحیمی، دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن نیز از اعمال نظارت بیشتر و ارتقا کیفیت در طرح کمیسیون خبر داد و گفت: خودروسازها باید براساس انتظارات و استانداردهای مردم خودرو تحویل دهند نه این که چون تقاضا زیاد است هر خودروی بی‌کیفیتی را به مردم بفروشند.

به گفته او، همچنین اعتراضات زیادی نسبت به افزایش قیمت سایپا و نحوه قرعه‌کشی وجود دارد که باید بررسی شود.نظرات

 • حمید حمید (19 آبان 1399 ساعت 09:58)

  مادامی که انحصار تو بازار خودرو باشه و ایرانخودرو و سایپا تعیین کننده باشن هیچ ارتقای کیفی و ایمنی نخواهیم داشت چون مثل سالهای گذشته فراموش میشه و همون محصولات بی کیفیت با تعویض چراغ و سقف و ... عرضه میشن.
  باید خودروهای وارداتی باشن که خودروسازهای داخلی باهاشون رقابت کنن.

 • علي اصغر سهرابفر علي اصغر سهرابفر (19 آبان 1399 ساعت 08:47)

  بنام خداوند يكتا
  با احترام ،‌مگر واردات خودرو تا بحال در دست ملت بود بنده ميگم اين دولت ديوانه است كسي باور نمي كنه البته لياقت ملتي كه هنوز از راهنماي خودروي خود استفاده نمي كنند تا اصراف نشود همين دولت هم زياد است !

 • وطن وطن (18 آبان 1399 ساعت 20:11)

  وزیر صمت پنجشنبه گذشته از مردم بابت کیفیت پایین و قیمت بالای خودرو عذرخواهی کرد. !!!
  چند روز قبل و بعدش دوباره خودرو را گران و روغن موتور را گران كردند .
  عذرخواهي از شرف يك مرد بلند مي شود نه از حلقوم

 • Fateme Fateme (18 آبان 1399 ساعت 19:39)

  تا موقعی که دولت داره دلالی میکنه و از خودروسازان سود دریافت میکنه انتظار واردات رو نداشته باشید
  خودروی خارجی که میشه با ۵۰ میلیون توسط یه ایرانی خریداری شه رو اجازه ورود نمیدن
  دلیل ؟؟