1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. در بازار خودرو ریزش قیمت ها همچنان ادامه دارد

در بازار خودرو ریزش قیمت ها همچنان ادامه دارد

16 آذر 1399
 • 7

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو ضمن اشاره به اینکه بازار خودرو همچنان مسیر نزولی را در پیش دارد، اظهار کرد: این روز‌ها به تبع کاهش نرخ ارز، قیمت‌ خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد و از آن جهت بر قیمت خودرو نیز بسیار تاثیرگذار بوده است.

او با اشاره به تعطیلی ۲ هفته ای در بازار خودرو و تغییرات قیمتی در آن، گفت: هنوز مشخص نیست که روند قیمت ها نزولی باشد یا صعودی و منتظر هستیم تا قیمت ها در بازار اعلام شود.بازار ۲ هفته تعطیل بود و تنها قیمت‌ها در فضای مجازی اعلام می‌شد و نمایشگاه داران قیمت ها را در بازار رصد می‌کردند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو  در خصوص آینده قیمت خودرو در بازار آزاد، گفت: هنوز مشخص نیست که روند قیمت ها کاهشی باشد یا افزایشی و باید دید نوسانات نرخ ارز چه میزان است، میان قیمت خودرو و نرخ ارز، ارتباط نزدیکی وجود دارد. زمانیکه نرخ ارز کاهش یافت، قیمت خودرو نیز روند نزولی پیدا کرد.

اگرچه بعضی اقدامات و تصمیمات داخلی تاثیر بیشتری بر بازار خودرو نسبت به نرخ ارز دارد ولی امید به ادامه آرامش موجود بر بازار و صبر بیشتر متقاضیان خرید خودرو، باز هم می توان انتظار بیشتر قیمت خودرو ها را داشت . 

آمارهای امیدوار کننده خودروسازان بزرگ داخلی ایران خودرو و سایپا که حاکی از افزایش تیراژ تولید می باشد و در کنار عرضه مناسب به بازار اثر بسیار خوب و موثوی بر بازار خودروی کشور خواهد داشت .


نزدیک شدن قیمت خودرو در بازار آزاد به قیمت کارخانه

موتمنی با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر در قیمت خودرو‌ها اعم از داخلی، خارجی و مونتاژی‌ها بین ۲۰ تا ۲۷ درصد کاهش قیمت داشته‌ایم، گفت: پیش‌بینی ما این است که در هفته‌های آتی این کاهش قیمت بیشتر شود، اما منتظر هستیم معاملات صورت گیرد تا قیمت های واقعی مشخص شود. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: براساس معاملات قیمتی در فضای مجازی، قیمت ها در بازار آزاد روند کاهشی داشته و به قیمت خودرو در کارخانه نزدیک شده است.

 نظرات

 • عطا عطا (17 آذر 1399 ساعت 02:34)

  یه عده ای برای سایتها پول پاشی کردن که بنویسن ریزش ادامه دارد تا مصوبه مجلس زیاد توسرش نخوره بنده خدا با این دست فرمون تا یک هفته دیگه 206 رو 300 هم نمیدن به مشتری .

 • ثنا ثنا (16 آذر 1399 ساعت 20:47)

  کمپین نه به خریدخانه ماشین ارزسکه لوازم الکترونیک تاهمه قیمتها به قیمت پارسال برگرده

  احسان احسان (17 آذر 1399 ساعت 11:22)

  مرغ گوشت تخم مرغ لبنیات حبوبات روغن موتور لاستیک خودرو واشر سرسیلندر هم اضافه کن

 • وطن وطن (16 آذر 1399 ساعت 19:37)

  قیمت خودرو زمانی درست می شود که واردات آزاد/ انحصار و مافیای دولتی صنایع و رانت حذف باشد
  و دولت درصدد توجیه گرانی خودرو نباشد دولتی که با فریب ملت در 4 سال قبل ، از جیب ملت با تسهیلات بانکی به نفع صنایع خودرویی به چپاول جیب ملت پرداخت .
  گرانی خودرو منشا دولتی و بی کفایتی مسئولین خودرویی است .

 • navid navid (16 آذر 1399 ساعت 15:55)

  هر موقع پژو206 شد 25 میلیون تومن اونوقت بگین ریزش.
  معنای ریزش قیمت هم مثل اینه عوض شده.
  چند میلیون بالا و پایین شدن اسمش ریزش نیست بلکه نوسان هست.

 • ایرانی ایرانی (16 آذر 1399 ساعت 09:56)

  ریزشها ادامه دارد ؟؟؟؟
  *** ***** میگی ؟؟؟؟ 206 شده 220 میلیون بعد بلقور میکنی ریزش...111

  bdbfsd bdbfsd (16 آذر 1399 ساعت 14:14)

  دلال بهت فشار اومده داری میمیری بدبخت