1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. مشتری در بازار خودرو وجود ندارد، قیمت‌گذاری سلیقه ای شده است

مشتری در بازار خودرو وجود ندارد، قیمت‌گذاری سلیقه ای شده است

22 آذر 1399
  • 0

 

فروشندگان خودرو معتقدند بازار راکد است و خودرو قیمت ثابتی ندارد اما برخی دلالان با قیمت های سلیقه ای مشتریان را در بلاتکلیفی قرار داده اند.

 بازار خرید و فروش خودرو این روزها در رکود شدیدی قرار دارد به نحوی که اکثر معاملات به صفر رسیده و کمتر کسری تمایل به خرید و حتی فروش خودرو دارد.

روند کاهشی قیمت خودرو که متاثر از قیمت ارز است نقش زیادی در کسادی بازار خرید و فروش خودرو دارد. 

این موضوع عاملی شده تا اگر کسی خواستار خرید خودرو باشد فروشندگان قیمتهای سلیقه ای را برای سود بیشتر به آنها اعلام کنند. ولی کسانی که نیاز به پول دارند قیمت خودروهای خود را حتی کمتر از قیمت روز اعلام می کنند ولی بازم به سختی می توانند خریداری ئیدا کنند . دلیل این همه کم شدن تقاضا در بازار بر می گردد به انتظار خرداران برای کاهش بیشتر قیمت ها پس آن همه افزایش غیر منطقی قیمت ها .

مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو که در کسادی مطلق قرار دارد نشان می دهد اگر کسی خواستار خرید خودروهای بالای 100 میلیون تومان است با اختلاف قیمت دو تا سه میلیون تومانی محصول در میان فروشندگان روبه رو است. 

در خودروهای بالای یک میلیارد تومان نیز اختلاف قیمت اعلامی فروشندگان از سه تا هشت میلیون تومان است. 

در خودروهای کارکرده نیز اختلاف قیمت بین فروشندگان به 10 تا 30 میلیون تومان رسیده است اعلام همین قیمتهای سلیقه ای عاملی شده که اگر کسی در این شرایط خواستار خرید خودرو باشد در بلاتکلیفی قرار گرفته و در نهایت نداند کدام قیمت منطقی است تا اقدام به خرید خودرو کند.

فروشندگان خودرو در شرایط رکود بازار از فعالیت سایتها در فضای مجازی گله مند هستند و می گویند آنها رقم های مختلفی را برای خودروها پیشنهاد می کنند که همین موضوع بر نوسانات قیمتی انواع خودروها تاثیرگذاشته است. 

علاوه براین واحدهای بدون پروانه نیز اقدام به اعلام آگهی های مختلف برای فروش خودرو کرده اند که همین امر عاملی است تا قیمت خودرو توسط دلالان اعلام شده و کسی نداند قیمت اصلی یک خودرو چند است. 

در حال حاضر قیمت پراید 94 تا 99 میلیون تومان در بازار اعلام شده علاوه بر این پژو 206 تیپ 2 با قیمت 188 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 با قیمت 250 میلیون تومان، پژو 405 با قیمت 177 میلیون تومان، سمند ال ایکس با قیمت 175 میلیون تومان،پژو پارس با قیمت 200 میلیون تومان، تیبا 115 میلیون تومان به فروش می رسد. 

به اعتقاد فروشندگان خودرو مشتریان باید درگیر تبلیغات غیرواقعی و اغوا کننده سایتها نشده و منتظر بمانند تا قیمت ها به ثبات برسد.

 

 

منبع تسنیم


نظرات