1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. رزم حسینی: تنوع، کیفیت و قیمت خودروهای داخلی در شأن مردم ایران نیست

رزم حسینی: تنوع، کیفیت و قیمت خودروهای داخلی در شأن مردم ایران نیست

22 آذر 1399
 • 5

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که کیفیت، تنوع و قیمت خودروهای داخلی در شأن مردم ایران نیست، از نهایی شدن بسته ارائه شده برای اصلاح صنعت خودرو در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد که بایستی رقبای جدید در حوزه خودروسازی وارد شوند.

در بازاری که انحصاری باشد رقابتی وجود ندارد. وقتی رقابت نباشد کیفیت پایین می آید و هر آنچه که تولید شود متقاضیان مجبور به خرید هستند چون گزینه دیگری ندارند .

علیرضا رزم‌حسینی در نشست هم‌اندیشی شب گذشته خود با مدیران رسانه‌های کشور،   کیفیت، تنوع و قیمت خودرو تولید داخل را در شان مردم ایران ندانسته و اظهار کرد: بسته اصلاح صنعت خودرو را ارائه کرده‌ایم که به زودی نهایی می‌شود. این در حالی است که باید رقبای جدید در حوزه خودروسازی وارد شده و بخش خصوصی نیز بایستی تقویت شود.

وزیر صمت ضمن اشاره به افزایش تولید خودرو در دو خودروساز بزرگ کشور سایپا و ایران خودرو طی چند ماهه اخیر، گفت: افزایش تولید ۵۰ درصدی در حوزه خودرو پیش‌بینی شده است که تا پایان سال محقق خواهد شد.

138.jpg

رزم‌حسینی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود، دو نرخی بودن ارز را ریشه بسیاری از فسادها دانسته که سبب از بین رفتن ثروت ملی می‌شود و در این رابطه اعلام کرد: در ۲۰ قلم کالایی که ارز ترجیحی دریافت می‌کنند ثبات نسبی، کاهش قیمت و وفور را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه صادرکنندگان در این شرایط سخت تحریمی مجاهدان اقتصادی هستند، بیان کرد: ابلاغ سیاست‌های جدید صادراتی توسط رئیس‌ جمهور و با هماهنگی بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دولت سبب خرسندی فعالان اقتصادی و حل بسیاری از پرونده‌ها در این حوزه شده است. در این زمینه فعالان اقتصادی که از سال ۱۳۹۸ به بعد در این حوزه مشکل دارند، با مراجعه به سامانه جامع تجارت می‌توانند به رفع تعهدات ارزی خود اقدام نمایند.

این مقام مسئول اعلام کرد: با اجرای سیاست‌های جدید صادراتی شاهد افزایش ۴۶ درصدی صادرات در مهرماه و ۹ درصدی آن در آبان ماه بوده‌ایم.

وزیر صمت ضمن اشاره به ابلاغیه تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و رسوب شده در گمرکات، گفت: مجموعه این سیاست‌ها سبب وفور کالا و تامین به موقع مواداولیه کارخانه‌ها شده است.

رزم‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به علل گرانی‌ها، تصریح کرد: افزایش چند برابری نرخ ارز، رشد نقدینگی و هزینه‌های کرونا از علل گرانی‌های اخیر بوده است. در حال حاضر بورس بهترین جایگاه برای عرضه نقدینگی است. نقدینگی‌های موجود در جامعه بایستی به سمت بورس هدایت شود و بنگاه‌ها نیز با استفاده از روش‌های نوین تامین مالی از بورس تغذیه کنند.

 

 

منبع ایسنا


نظرات

 • مجتبی مجتبی (25 آذر 1399 ساعت 13:55)

  سلام. حرف زدن ساده اس. جناب وزیر لوژیونر نشین شما زمانی استاندار کرمان بودی یه پروژه پیاده کردی و میدان آزادی رو کردی پل آزادی! همین یه پروژه واسه هفتاد پشت ما کرمونی ها بسه! خواهشا بیخیال بقیه مردم بشو ، ما به درک ، بقیه گناه دارن، بخدا جاش هنوز درد میکنه !

 • غفاری غفاری (24 آذر 1399 ساعت 19:15)

  با سلام.یه مردم وسط شما پیدا شد‌.

 • Amir ali Amir ali (22 آذر 1399 ساعت 23:25)

  تو هم مثل پیشینیان سلفت فقط حرف بزن و حقوق بگیر آقای وزیر!!!!

 • حسین حسین (22 آذر 1399 ساعت 19:45)

  آسانترین راه حل برای کاهش فوری قیمت خودرو در بازار:
  ایرانخودرو ضمن تثبیت قیمت قرعه کشی را حذف وبه تمام ثبتنام کنندگان در بازه زمانی 3یا 4ماهه خودرو تحویل دهددر همون مرحله اول اجرا قیمت 40الی 50%پایین میادچون دیگرمردم رغبتی برای خریداز بازار آزاد نخواهند داشت.

 • حسین حسین (22 آذر 1399 ساعت 16:07)

  دو صد گفته چون نیم کردار نیست آقای وزیر!