1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. عرضه لاستیک را زیاد نکردند، قیمت تایر پراید به ۱.۳ میلیون تومان در بازار رسید

عرضه لاستیک را زیاد نکردند، قیمت تایر پراید به ۱.۳ میلیون تومان در بازار رسید

29 آذر 1399
  • 1

 

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک گفت: در صورت افزایش عرضه، شکاف قیمتی تایر پراید هم برطرف شده و دلال بازی در این حوزه به صفر خواهد رسید.

داوود سعادتی‌نژاد با اشاره به اینکه با وجود افزایش 50 درصدی قیمت کارخانه ای تایر هنوز تعدادی از کارخانجات عرضه محصولات خود را به بازار آغاز نکرده اند، افزود: برخی از کارخانجات هزینه خرید تایر را دریافت کرده اند اما هنوز عرضه شروع نشده همین امر عاملی شده تا در بخش تایر پراید اختلاف قیمت لاستیک کارخانه تا بازار به وجود آید.

این در صورتی می باشد که کارخانجات تولید کننده لاسیک خودرو در کشور اخیرا قیمت های جدید محصولاتشان را منتشر کردند و 50 درصد افزایش را نیز در قیمت های جدید لحاظ کردند ولی چرا از عرضه لاستیک خودداری می کنند جای بسی تعجب می باشد .

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت تایر پراید دولتی حدود 980 هزار تومان است، گفت: این تایر در سطح بازار یک میلیون و 100 تا 300 هزار تومان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک تصریح کرد: جالب اینجاست در بخش تایر پژو تعدادی از واحدها با افزایش عرضه حتی فروش هایی پایین تر از قیمت دولتی دارند به نحوی که قیمت دولتی تایر پژو یک میلیون و 200 هزار تومان است اما با قیمت یک میلیون و 100 هزار تومان هم در سطح بازار به فروش می رسند.

سعادتی نژاد گفت: در صورت افزایش عرضه شکاف قیمتی تایر پراید هم برطرف شده و دلال بازی در این حوزه به صفر خواهد رسید.

وی به مشکلات سامانه جامع تجارت در بخش تایر اشاره کرد و افزود: این سامانه تا حدودی مشکلات را در کندی فروش به وجود آورده  و همین امر تأثیرات خود را بر کاهش عرضه محصول در بازار گذاشته است.

 

 

منبع تسنیم


نظرات

  • reza bandani reza bandani (29 آذر 1399 ساعت 15:53)

    ترجیح میدم تایر گرون تر خارجی بخرم تا اینکه شرکت های ایرانی ازم سو استفاده کنن