1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. در شرایط فعلی، شاهینِ سایپا خودرو خوب و مناسبی است

در شرایط فعلی، شاهینِ سایپا خودرو خوب و مناسبی است

29 آذر 1399
  • 1

وزیر صنعت، معدن و تجارت، محصول جدید گروه خودروسازی سایپا را خودرویی خوب و مناسب توصیف کرد و گفت: در شرایط فعلی، شاهین به عنوان یک خودرو با طراحی داخلی، محصولی خوب و مناسب برای بازار ایران است.

علیرضا رزم حسینی همزمان با بازدید از گروه خودروسازی سایپا با اشاره به افزایش نرخ ارز در سال های اخیر گفت: این افزايش موجب شد كه صنعت خودرو كشور دچار بحران شود اما در شرايط فعلی كه شاهد ثبات نرخ ارز هستیم، احتمال اينكه وضعيت سايپا بهتر شود، وجود دارد.

رزم حسینی با بیان اینکه سایپا به تعهداتش به خوبي عمل كرده است، ادامه داد: خوشبختانه سایپا محصول جديدی به نام شاهين آماده عرضه در بازار دارد که با طراحی ايرانی تولید شده و برای بازار ایران مناسب است.

وی به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه صنعت خودرو نیز اشاره کرد و افزود: اگر ما به سمت رقابتی كردن صنعت خودرو حرکت کنیم، قطعا وضعيت خودروسازان داخلی بهتر خواهد شد و آنها افزايش توليد خواهند داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدامات سایپا در دو سال اخیر مبنی بر خروج پراید از خط تولید، آغاز تولید انبوه شاهین و طراحی نخستین کراس‌اوور ایرانی در شرایط تحریم و شیوع کرونا نیز گفت: وزارت صمت به ادامه این روند کمک خواهد کرد و در این زمينه با اقداماتی از جمله تامين ارزی و مالی، بسته بسيار خوبي در دو ماه گذشته تهيه شد، تا با كمك بانك مركزي و رقابتی کردن فضای صنعت خودرو شاهد افزایش کمیت و كيفیت خودروهای تولیدی باشیم.نظرات

  • محمد محمد (29 آذر 1399 ساعت 23:34)

    نیازی نبود بسته حمایتی براشون درست کنی جناب وزیر. بهترین بسته رو با گرون کردن سه ماه یکبار از جیب مبارک من مصرف کننده دادی !!!!!!!!!!!!!
    چنان کسانی مثل من که حواله شاهین دارم و اونایی که کوییک دارند رو نقره داغ کردی که هر روز داریم دعاتون می کنیم. کاش دم از رقابتی کردن فضا نمیزدید. ول کنید. این تاتر بازی کردن واسه مردم بسه. هر کاری میخواید دارید میکنید فقط به شعور ما توهین نکنید.