1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی زایروس LP1200 استرادا، دیوانه‌ای مخوف در خیابان‌ها + عکس

معرفی زایروس LP1200 استرادا، دیوانه‌ای مخوف در خیابان‌ها + عکس

12 دی 1399
  • 0

اولین بار در تابستان گذشته بود که اخباری از تیونر نروژی زایروس منتشر شد. این شرکت یک لامبورگینی اوراکان LP1200 ارتقا یافته با قدرت ۱۲۰۰ اسب بخار را روانه پیست نوربرگ رینگ کرده بود. خودروی موردبحث ظاهراً رکورد ۶ دقیقه و ۴۸.۵۶ ثانیه را در جهنم سبز ثبت کرده بود. این خودروی کاملاً بازمهندسی شده از ۵۲۷ قطعه مختلف اوراکان سوپر تروفئو استفاده کرده و تنها ۲۴ دستگاه از آن تولید خواهد شد که نیمی از آن‌ها به‌صورت قانونی می‌توانند در جاده‌ها تردد کنند.

Zyrus-LP1200-Strada-1.jpg
امروز نسخه خیابانی این هیولا معرفی شده است. زایروس LP1200 استرادا دومین نسخه تولیدی از اوراکان LP640-4 بوده و تمامی کارهای بدنه آن با دستان کارکنان این شرکت انجام شده است. این بار بیش از ۶۰۰ قطعه تغییر یافته و وزن خودرو نیز با کاهش ۷۸ کیلوگرمی به ۱۴۲۶ کیلوگرم رسیده است.

Zyrus-LP1200-Strada-2.jpg
مهندسان برای تولید این مدل خیابانی مجبور بوده‌اند قدرت ۱۲۰۰ اسبی پیشرانه را به ۹۰۰ اسب بخار کاهش دهند هرچند با فشار یک دکمه قدرت پیشرانه می‌تواند به ۱۲۰۰ اسب در پیست افزایش یابد. در سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۲۰۱۰ کیلوگرم نیروی رو به پایین توسط این هیولای خیابانی تولید می‌شود. هر دو نمونه پیست و جاده‌ای این خودرو از سیستم‌های منیفولد جنس اینکونل و اگزوز تیتانیومی سود می‌برند. این خودروها همچنین دارای قطعات فیبر کربنی و کیفیت ساخت برجسته‌ای هستند. قیمت LP1200 استرادا از ۵۲۵ هزار یورو شروع شده و شامل یک برنامه آشنایی با پیست است که توسط مهندسان انجام می‌شود تا مالک با قابلیت‌های خودروی خود بیشتر آشنا شود.

Zyrus-LP1200-Strada-7.jpg
نسخه پیست نیز بهای ۵۲۵ هزار یورویی داشته و برای آن نیز برنامه مشابهی در نظر گرفته شده است. مشتریان همچنین می‌توانند پکیج راننده سفارشی را انتخاب کنند که شامل آموزش‌های بیشتر و حرفه‌ای‌تری است.

Zyrus-LP1200-Strada-5.jpg
پیش سفارش هر دو نسخه این خودرو در حال حاضر انجام می‌شود و مشتریان آپشن های تریم و رنگ متنوعی خواهند داشت. لامبورگینی اوراکان STO جدید و قدرت ۶۳۰ اسبی و تکنولوژی‌های برگرفته از پیست آن واقعاً احساس‌برانگیز است اما LP1200 استرادا از نظر پرفورمنس، قابلیت‌های پیست و خاص بودن وارد مرحله دیگری شده است.

 

منبع پدال


نظرات