1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی ۱۰ خودروی لوکس پلیس در دنیا + عکس

معرفی ۱۰ خودروی لوکس پلیس در دنیا + عکس

17 دی 1399
  • 0

پلیس امارات رکورددار در اختیار داشتن خودروهای لوکس است.

 شاید دیدن خودروهای فوق لوکس که علایم پلیس بر روی آن دیده می شود چندان معمول نباشد، اما در برخی از کشورها این مورد وجود دارد. در همه جای دنیا سعی شده است که پلیس بهترین خودروها را برای مبارزه و مقابله با متخلفین داشته باشد و پلیس مقتدر باعث ایجاد امنیت بیشتر در جامعه می شود. 

تجهیز پلیس با بهترین امکانات از جمله بهترین خودروها یکی از نکات خیلی مهم در اداره و کنترل شهره ها و جاده ها می باشد. در کشور ما به جز زمانی که پلیس با خودروهای مرسدس بنز تجهیز شد، در سایر دوره ها تنها خودروهای مونتاژی داخلی برای تجهیز پلیس بکار گرفته شده است .


 در ادامه با خودروهای پلیس عجیب آشنا می شوید:


۱- فورد اینترسپتور

این خودرو دارای فضای باز داخلی زیادی است و آن را برای استفاده در نیروی پلیس ایده آل می سازد. این خودرو شش سیلندر و هیبریدی است و استحکام بدنه بسیار بالایی دارد. 

1.jpg

۲- مرسدس بنز ام ال ۳۵۰- آمریکا

این خودروی لوکس غالبا در نقاط اشرافی آمریکا از جمله بورلی هیلز مورد استفاده قرار می گیرد. نخستین سری این خودروها توسط معامله گران خودرو در کالیفرنیا به پلیس اهدا شد. 


۳- پورشه ۹۱۱- اتریش

یکی از لوکس ترین خودروهای پلیس دنیا که از سال ۲۰۱۷ وارد خدمت در راهنمایی و رانندگی اتریش شد. استفاده از اتریش در اتریش سابقه طولانی دارد اما نخستین استفاده گسترده از تولیدات این شرکت در سال ۲۰۰۶ بود که ناوگانی از خودروهای پورشه توسط وزارت کشور اتریش مورد استفاده قرار گرفت. 

3.jpg
۴- بنز کلاس E- استرالیا

کلاس سری ای اخیرا جایگزین خودروهای فورد و هولدنز در استرالیا شده است.

4.jpg
۵- بی ام و i8- جمهوری چک

تعداد کمی از این خودرو در پلیس چک به کار می رود و تصادف یکی از آن ها در ماه های اخیرا بسیار خبرساز شد.

5.jpg
۶- آیودی تی تی- مجارستان

با توجه به فضای داخلی کم و جنبه اسپرت این خودرو، استفاده از آن در نیروی پلیس کمی عجیب است اما خودروهای آلمانی محبوبیت بالایی در مجارستان دارند.


۷- لامبورگینی هوراکان- ایتالیا

دیدن خودروهای لوکس پلیس در ایتالیا خیلی نامتداول نیست به ویژه آن که بسیاری از لوکس سازان مطرح جهان در ایتالیا هستند. 

7.jpg

۸- داج چارجر- کانادا

یکی از نیرومندترین خودروها که توان موتور بالای آن استفاده از آن را در شرایط آب و هوایی ویژه کانادا ایده آل ساخته است. 


۹- بوگاتی ویرون- امارات

در شرایطی که خرید این خودرو برای بسیاری از اشخاص دست نیافتنی است، استفاده از آن در پلیس امارات، آن را به لوکس ترین ناوگان خودرویی پلیس دنیا تبدیل کرده است. 

9.jpg

۱۰- تسلا سری اس- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ بالاترین سرانه درآمدی دنیا را دارد پس احتمالا دیدن خودروهای تسلا در نقش خودروهای پلیس خیلی هم غافلگیرکننده نخواهد بود.

10.jpg

منبع ایسنا


نظرات