1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. مخالف مجلس با آزادسازی قیمت خودرو

مخالف مجلس با آزادسازی قیمت خودرو

18 دی 1399
  • 0

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اتمام بررسی جزئیات طرح ساماندهی صنعت خودرو در هفته آینده گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد که مصوبه شورای رقابت مبنی بر آزادسازی قیمت خودرو با مخالفت نهادهای نظارتی مواجه خواهد شد.

بعد از مخالفت سازمان بازرسی با طرح جدید شورای رقابت در خصوص آزادسازی قیمت خودرو در کشور، مجلس هم با این طرح مخالفت نمود.

روح‌الله ایزدخواه اظهار داشت: بررسی جزئیات طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون صنایع و معادن آغاز شده و به نظر می‌رسد هفته آینده به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کالا منتفی نشده است، افزود: کلیات این طرح در کمیسیون صنایع به تصویب رسیده و امیدواریم پس از تکمیل بررسی جزئیات، هفته آینده نتیجه نهایی اعلام شود.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در خصوص جزئیات مورد اشاره گفت: عرضه خودرو در بورس، تنظیم‌گری در حوزه کیفیت خودرو، اسقاط خودرو، واردات، ورود صنایع نظامی به خودروسازی و سهامداری خودروسازان از اهم موضوعات مطروحه در طرح ساماندهی صنعت خودرو است.

ایزدخواه در خصوص بند مندرج در این طرح مبنی بر اسقاط خودرو توسط تولیدکنندگان و واردکنندگان تصریح کرد: تولیدکننده می‌بایست به ازای تولید یک تعداد مشخص خودرو، یک خودرو اسقاط کند و واردات نیز منوط به اسقاط شده تا بدین شکل بتوانیم بخشی از خودروهای اسقاطی را از بازار خارج کنیم.

وی با بیان اینکه در طرح ساماندهی واردات به صورت مشروط آزاد شده است، گفت: آزادسازی واردات خودرو همراه با جزئیات و منوط به شرایطی است که پس از تصویب در کمیسیون، منتشر خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص آزادسازی قیمت خودرو تصریح کرد: مجلس با آزادسازی قیمت خودرو مخالف است و ما در کمیسیون معتقد هستیم که با ورود خودرو به بورس، این محصول به شکل تعادلی در بازار عرضه خواهد شد.

ایزدخواه در پایان با اشاره به اینکه طرح وزارت صمت مبنی بر آزادسازی قیمت 10 خودرو منفک از طرح آزادسازی شورای رقابت است، در خصوص مصوبه اخیر این شورا خاطرنشان کرد: ناپایداری این طرح و مخالفت دستگاه‌های نظارتی با آن قابل پیش‌بینی بود، همان طور که مخالفت‌ جدی سازمان بازرسی کل کشور را با این طرح طی هفته گذشته شاهد بودیم.نظرات